1. Ana Sayfa
  2. Aksiyon
  3. Zor Ölüm – Die Hard (1988)

Zor Ölüm – Die Hard (1988)

Zor Ölüm – Die Hard (1988)
1
8.2
1988
ABD
2 Saat 12 Dakika
John McTiernan

New York Polis Departmanında başarılı bir dedektif olarak çalışan McClane, özel hayatında ise bazı sorunlar yaşar. Bu sorunlar ise karısı ile alakalıdır. Dedektifin Holly isminde bir karısı vardır. Ancak çeşitli sebeplerden dolayı ayrılmışlardır ve her geçen gün McClane ile karısının arası daha da fazla açılmaya başlar. Holly ile arasını düzeltmek ve yeniden bir araya gelmek isteyen dedektif, yılbaşı gecesi Los Angeles’a gitmeye karar verir. Holly, Nakatomi Plaza adında bir şirkette çalışır. Yılbaşında ise iş yerinin verdiği davete katılacaktır. Polis McClane de karısıyla arasını düzeltmek için plazaya doğru yola çıkar. Plazaya girer ve bir odada kıyafetlerini değiştirmeye başlar. O sırada teröristler, bu iş yerine saldırı düzenler.

Teröristlerin Plazaya Saldırısı

McClane binada üzerine değiştirmek için bir odaya girdikten sonra bir grup Alman terörist, binaya girer ve insanları rehin almaya başlar. Teröristlerin başında yer alan Hans Gruber isimli adam, yardımcısı ile birlikte bütün rehineleri toplamaya başlar. Binanın kontrolü tamamen terörist grubun eline geçmeye başlar. Ancak beklemedikleri bir şey olacaktır. John McClane, teröristlerin elinden kurtulmuş ve rehin alınamamıştır. Bütün herkesi rehin alan ve binayı tamamen kuşatan teröristler ile baş etme görevi tek başına içerde olan polise düşer.

McClane Rehineleri Kurtarabilecek Mi?

Karısıyla barışmak için geldiği Los Angeles’da terörist saldırısı ile karşı karşıya kalan polis, rehineleri nasıl kurtaracağını düşünmeye başlar. İşin kötü tarafı sadece bir silahı vardır ve bu yeterli olmayabilir. Ancak karısının da içinde olduğu bu rehine grubunu kurtarmaktan başka çaresi yoktur. Bunu hem karısı hem de bir polis olduğu için yapmak zorundadır. Tek bir silah ile bütün teröristleri etkisiz hale getirmek ve hiçbir rehineye zarar gelmemesini sağlamak için plan düşünmeye başlar. John McClane orada bu durumdan kurtulabilecek tek kişidir. Teröristlere yakalanmadan masum insanların hayatını kurtarmak için canı pahasına harekete geçecektir. Filmin oyuncu kadrosunda Bruce Willis, Bonnie Bedelia, Reginal Veljhonson gibi ünlü isimler yer alıyor.

Bir önceki yazımız olan Vahşiler - Hostiles (2017) başlıklı makalemizde 2017, Ava Cooper ve Filmler hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap