1. Ana Sayfa
  2. Aile
  3. Hayvanlar Şehri – Zootropolis (2016)

Hayvanlar Şehri – Zootropolis (2016)

Hayvanlar Şehri – Zootropolis (2016)
3
8
2016
ABD
1 Saat 48 Dakika

Disney Movie yapımlarından biri olan Zootropolis Hayvanlar şehri orijinal adıyla Zootopia 10 Haziran 2016 tarihinde izliyicileriyle buluşmuş ve büyük övgüler toplamıştır. Animasyon, aile ve komedi türlerini ele alan Animasyon filmi Zootopia kendi alanında 2017 yılının Oscar ödülü almıştır.  Ayrıca 46 ayrı ödülün sahibi olmuştur. Yönetmeni tanınmış isimlerden olan Byron Howard’ın izleyicileriyle beyaz perdede buluşturduğu Zootopia medeni ve teknolojiyi kullanabilen hayvanların bir arada yaşadığı bir dünyayı konu almaktadır. Tilki Nick’in üzerine atılan iftiralardan sıyrılma çabasını ve Judy Hopps adındaki genç tavşanın yeni işi polislikle alakalı yaşadığı maceraları anlatıyor. Modern hayvanların yaşadığı Zootropolis adındaki metropol şehir bir çok türdeki hayvana ev sahipliği yapıyor. Zootropolis fil kadar büyük ve arılar kadar küçük hayvanların bile rahatça istediklerini yapabilen şehir olarak da biliniyor.

Yeni polis memuru olan Judy Hopps bu metropol şehrine yeni görevi için geldiğinde kabalık ve sert mizaçlı hayvanların olduğu şehirde polis memuru olmanın hiçte kolay olmayacağını fark eder. Kendini ispatlamak için geveze tilki Nick Wilde ile gizemli bir olayı çözmeye çalışacak ortak olacaktır.

Filmin orijinal seslendirme kadrosunda Ginnifer Goodwin, Jason Bateman, Idris Elba, J.K. Simmons, Octavia Spence gibi isimlerin yanı sıra orijinal Türkçe dublajında Aysun Topar, Cem Yılmaz, Fatih Özacun gibi isimlerde yer alıyor.

Ailenizle rahat ve keyifle izleyeceğiniz film adeta bir görsel şölen edasında ve yaş demeden 7’den 70’e izleyicileri büyülüyor. Siz değerli kullanıcılarımıza kesinlikle tavsiye eder ve iyi seyirler dileriz.

Bir önceki yazımız olan Çelik Adam - Man of Steel (2013) başlıklı makalemizde 2013, Amy Adams ve Çelik Adam hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap