1. Ana Sayfa
  2. Aksiyon
  3. Zombi Ekspresi – Train to Busan (2016)

Zombi Ekspresi – Train to Busan (2016)

Zombi Ekspresi – Train to Busan (2016)
3
7.6
2016
Güney Kore
1 Saat 58 Dakika
Sang ho Yeon

İşinden ve meşguliyetinden kızına fazla zaman ayıramadığını düşünen bir babanın hikâyesini anlatan bir filmdir. Bir gün baba kızını alır ve annesine gitmeye karar verirler. Ancak kız annesine, trenle gitmekte ısrar eder. Baba kızını kıramaz ve Busan’a giden herhangi bir trene binerler. Henüz kimsenin haberdar olmadığı bir zombi virüsü hızla yayılmaya başlar. Virüs o kadar hızlıdır ki trenin içine kadar ulaşır. Filmin asıl hikâyesi ve heyecanı bu noktada başlar. Baba kız ile birlikte trende bulunan diğer yolcular, çok zor anlar yaşamaya başlarlar.

Zombilere Karşı Savaş Sanıldığından Daha Zor

Film başından sonuna kadar Busan’a varana dek süren inanılmaz bir hayatta kalma mücadelesini ses, görüntü ve inanılmaz efektleriyle veren harika bir film. Hayatta kalmak çok zordur ve zombilere karşı trendeki diğer yolcularla birlikte hareket ederek hayatta kalmak için amansız bir mücadele etmeye başlarlar. Yolcuların şaşkınlığı ve ilk istasyondan sonra bile tekrar trene dönmeye çalışmaları, mücadeleyi bırakmamaları ve her şeye rağmen zombilere karşı acımasız bir savaşı sonuna kadar devam ettirmeleri izleyenler açısından en büyüleyici sahnelerden biri. Diğer zombi filmlerinden daha farklı işlenmiş, başından sonuna kadar yalnızca bir aksiyon ve gerilimin yanı sıra insani yanları işleyen dramatik sahneleri de izleyicilere zombi filmlerini sevdiren türden bir film. Trende bulunan yolcuların, belli bir konu ve mantık çerçevesinde anlatılmaya çalışılan kurtuluş mücadelesi de filme daha fazla aksiyon katan sahnelerden biri.  İnanılmaz gerilim ve aksiyonlarla dolu sahneler muhteşem efektler izleyiciyi adeta büyülüyor. Film sıradan bir zombi filmi olmanın ötesinde, toplumsal anlamda çok önemli sosyal mesajlar da içeriyor. İzleyicilerden en yüksek puanları almayı başarmış ve beklenin çok ötesinde izleyici kitlesiyle buluşmuş bir film.

Zombilere Karşı Önyargıları Kıran Bir Film

Filmin en güzel yanlarından biri her tür duyguyu, gerilim, aksiyon ve dramı 1.58 dakika yaklaşık 2 saatlik sürede vermesidir. Sıkmayan, bir sonraki sahnenin ne olacağını bilmeden şaşırtıcı sahnelerle buluşturan muhteşem bir filmdir. Zombilere karşı, önyargıları da zorlayan bir film olduğu söylenebilir. Hatta öyle ki film sonunda ağlatıyor diyebiliriz. Son derece başarılı senaryo, dorukta aksiyon ve muhteşem bir finaldir. Türkçe ismi, Zombi Ekspresi olan, Train to Busan  2016 zombi filmleri severlere adeta ziyafet tadında bir senaryo ve aksiyon içeren film.  Güney Kore menşeli çok başarılı gerilim, aksiyon macera ve korku filmi olarak izlenebilir.

Bir önceki yazımız olan Bir Zamanlar Hollywood'da (2019) başlıklı makalemizde 2019, Bir Zamanlar Hollywood ve Bir Zamanlar Hollywood'da hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Çok saçmaydı beğenmediğimi söylemek istiyorum site güzel filmler önerdi ama bunu hiç beğenmedim filmi izlerken güldüğümü söyleyebilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir