1. Ana Sayfa
 2. Gerilim
 3. Zindan Adası – Shutter Island (2010)

Zindan Adası – Shutter Island (2010)

Zindan Adası – Shutter Island (2010)
3
8.2
2010
ABD
2 Saat 18 Dakika
Martin Scorsese

Konusu kadar filmin son sahnesi ile de izleyicide merak uyandıran bir film olan Zindan Adası ürkütücü bir akıl hastanesinde geçiyor. Oyuncu kadrosu son derece iyi olan filmin başrollerinde Leonardo Di Caprio, Mark Ruffalo, Ben Kingsley ve Michelle Williams gibi ünlü isimler bulunuyor. Filmin son derece ilginç bir senaryosu bulunuyor ve izleyici filmi noktaladığında kafasında yüzlerce soru işareti ile savaşmak durumunda kalıyor. Aynı zamanda filmin yönetmen koltuğunda ise Martin Scorsese gibi son derece ünlü bir yönetmen oturuyor.

Zindan Adası Filminin İlginç Senaryosu

Başyapıt olarak değerlendirilebilen ve hala senaryosunun ilginç noktaları ile film severler arasında konuşulan Zindan Adası filmi deliliğin en uç noktasındaki insanların yaşamını konu alıyor. Teddy Daniels ve Chuck Aule iki polis memurudur. Film de bu iki polis memurunun bir adaya seyahati ile başlamaktadır. İki polis memuru kendilerine gelen bir bilgi doğrultusunda Rachel Solando isimli bir hastanın bulunması için göreve çağrılmıştır. Ancak akıl hastanesi birçok akıl hastanesi gibi şehre yakın bir yerde değildir. Shutter yani zindan adası isminde son derece izole bir yaşamın sürdüğü adada yer alır. İki polis memuru da önceleri yalnızca görev olarak saydıkları bu akıl hastanesinde hiç şahit olmadıkları sahneler karşısında kalacaklardır. Gündüzleri son derece huzurlu olan ve birçok akıl hastasının mutluluk içerisinde yaşadığı hastane geceleri son derece tehlikeli bir yere dönüşmektedir.

Teddy Daniels İçin Olayların Seyri Değişiyor

Ashecliffe isimli hastaneye gelen iki polis memuru için önceleri son derece sıradan bir soruşturmadır. Daha sonra ise durum daha da farklı bir boyut kazanır. Öncelikle hastanede kalmalarını gerektirecek orada meydana gelen bir hasta isyanı ile karşı karşıya kalırlar. Bu süreçte ortadan kaybolan hastayı bulmak da Teddy’e düşer. Ancak Teddy hastayı bulduğunda aslında hastanede işlerin göründüğü gibi yolunda gitmediğini fark eder. Bir süre sonra Teddy kendi ile yüzleşmek zorunda kalır ve asıl akıl hastasının kendisi olup olmadığını sorgulamaya başlar. Bu kısımdan sonra ise izleyici de Teddy üzerine uzun uzun düşünmek zorunda kalır.

Bir önceki yazımız olan The Platform (2019) başlıklı makalemizde 2019, Annabelle Wallis ve Antonia San Juan hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

 1. Hiku

  Harika bir film. Benim için ender filmlerdendir. Benzer film arayanlar şunlara göz atabilir.
  1- Ben kimim
  2- Prestij
  3- Fight Club

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir