1. Ana Sayfa
  2. Macera
  3. Yıldızlara Doğru – Ad Astra (2019)

Yıldızlara Doğru – Ad Astra (2019)

Yıldızlara Doğru – Ad Astra (2019)
1
6.5
2019
Çin, ABD, Brezilya
2 Saat 13 Dakika
James Gray

Yıldızlara Doğru, bilim kurgu tarzından hoşlananlar için verilecek en güzel film önerisi arasındadır. Bilim kurgu yapımlardan hoşlananlar için tavsiye edilecek yapımlar arasındadır. Filmin başarılı oyuncu kadrosu bulunmaktadır. Yönetmenliğini, James Grey’in yaptığı filmin başrol oyuncuları arasında, Brad Pitt, Tommy Lee Jones, Ruth Negga gibi isimler bulunmaktadır. Uzay yolculuğunun eşsiz manzaraları ve zaman zaman duygusal temaları da filme damgasını vuracaktır. İnsanın en büyük gizemini saklayan evrenin uçsuz bucaksız derinliklerinde yaşanan bir maceranın öyküsü anlatılmaktadır. Merakla izlenecek başarılı yapımlar arasında, tavsiye edilecek film önerisi seçenekleri arasındadır.

Yıldızlara Doğru Filmi’nin Konusu

Yıldızlara Doğru Filmi’nin ana hatları ile konusunu belirtmek gerekirse: Evrendeki sırları çözmeye çalışan bir astronotun hikâyesidir, denilebilir. Roc McBride isimli film kahramanının uzay yolculuğu konu alınmıştır. Roc McBride bundan yaklaşık yirmi küsur sene, önce babasını uzaya uğurlamıştır. Roc McBride gibi babası da başarılı bir astronot ve araştırmacıdır. Uzayın sırlarını araştırırken, film kahramanı olan Roc McBride’ın babası uzayda kaybolmuştur. Geçen yirmi seneye rağmen, babasından hiçbir iz bulunamamıştır. Oğlu büyümüş ve o da babasının izinden gitmeye karar vermiştir. O da babası gibi bir uzay araştırmacısı ve başarılı bir astronot olmuştur.

Uzayın Bilinmeyen Gerçekleri

Roc McBride, uzaya fırlatılan bir mekikte görev almıştır. Buradaki görevi, uzayla ilgili bilgi toplamak ve evrenin sırlarını keşfetmektir. Bir amacı da uzayda kaybolan babasının izlerini bulmaktır. Bu amacına ulaşmak isterken, Roc McBride, bilinmeyen gerçeklerle yüzleşecek ve galaksinin çok önemli sırlarını keşfedecektir. Ayrıca gezegen, önemli bir tehdit altındadır. Bu sorunu çözmek ve evreni bu tehditten kurtarmak gerekecektir. Bu yüzden hiç beklenmedik bir hamle ile Güneş Sistemi’nin dışında bu tehdidi aramak için yolculuğa çıkar. Sanıldığı kadar kolay bir yol olmayacaktır. Karşısına hiç bilmediği sırlar çıkacaktır.

Uzay Filmlerinden Hoşlananlar İçin Tavsiye

Yıldızlara Doğru, uzay filmlerinden hoşlananlar için verilecek en başarılı film önerisi alternatifleri arasındadır. Gerek konusu gerekse başarılı oyuncu kadrosu ile sinemaseverleri ekran başına çekecek, başarılı yapımlardan biridir. Bilim kurgu öğeleri ile dolu olan sahneler, uzay hakkında bazı soruları da izleyicilerin zihninde canlandırmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Umut Kırıntıları - Trash (2014) başlıklı makalemizde 2014, Christian Duurvoort ve Çöp Filmi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap