1. Ana Sayfa
  2. Aile
  3. Yeti Efsanesi – Abominable (2019)

Yeti Efsanesi – Abominable (2019)

Yeti Efsanesi – Abominable (2019)
1
7
2019
ABD, Çin, Japonya
1 Saat 37 Dakika

Yeti Efsanesi, büyük küçük herkesin izleyebileceği filmler arasındadır. 2019 ABD yapımı olan bu film, animasyon tarzında yapılmış en güzel film önerileri arasındadır. Yeti Filmi, Chole Bennet ve Albert Tsai’nin başrolünü üstlendiği filmlerdendir. Çocuk filmi gibi görünse de her yaş grubunun keyifle izleyebileceği tarzda bir filmdir. Yeti Filmi, zaman zaman macera dolu sahneleriyle de serüven filmi gibi izlenebilir. Animasyon filmi gibi görünse de konusu ve işleyişiyle, yetişkinlerin de izleyebileceği son derece başarılı yapımlardandır.

Yeti Efsanesi Filmi’nde Gelişen Olaylar

Yeti Efsanesi Filmi, filme adını veren Yeti kahramanı üzerinde durmaktadır. Yeti Filmi, macera yapımlarının en güzellerinden biridir. Yi isimde bir kız ve arkadaşları, evlerinin çatısında bir canlı görürler. Bu efsanelere de konu olan, ünlü Yetidir. Yi, Yeti’yi çok sever. Ona acımaktan öte, arkadaş da olur. Yi’nin de bazı planları bulunmaktadır. Yi, farklı yerler keşfetmeyi seven, en büyük ideali dünyayı dolaşmak olan bir kızdır. Yeti’yi görünce, Yi ve arkadaşlarının tek bir amacı bulunmaktadır. O da bu sevimli canlıyı ailesine kavuşturmaktır. Onun Everest Tepesi’nde yaşadığını öğrenirler.

Yeti’nin Ailesinin Yanına Dönme Macerası

Yeti’ye yaşadığı ve doğup büyüdüğü yer olan Everest’in ismini de verirler. Bu yolculuk, gençler için kolay olmayacaktır. Yeti’yi Everest’in tepesine ulaştırırken türlü zorluklar yaşayacaklardır. Acaba Yeti, ailesinin yanına dönebilecek midir? Yeti’nin peşinde olan bazı kötü niyetli kişiler de bulunmaktadır. Bunlar, Dr. Zara ile Burnish isimli kişilerdir. Dr.Zara, zoologdur. İki kişinin de tek bir amacı vardır. O da Yeti’yi yakalamaktır. Yeti’ye bu kadar tehdit varken, Everest’in tepesine çıkarmak hiç de kolay olmayacaktır. Yi’nin Şangay’da ki evinden Everest’e bir yolculuk başlar.

Yeti’nin Zorlu Yolculuğu

Yeti’nin zorlu bir yolculuğu olacaktır. Coğrafi koşulların güçlüğünün yanı sıra, kötü niyetli kişilerden de korunmak, kolay olmayacaktır. Cesur gençler, son derece zekice hareket edecektir. Macera dolu sahneleriyle, öne çıkan, izlenecek film önerileri arasındadır. Keyifli bir serüvenin animasyon tarzında yapılmış şeklidir. Gerek konusu gerekse çizgi öğeleri ile severek izlenecek filmler arasındadır. Animasyon filmlerinden hoşlananlar için de tavsiye edilecektir.

Bir önceki yazımız olan 7. Koğuştaki Mucize (2019) başlıklı makalemizde 2019, 7. Koğuştaki Mucize ve 7. Koğuştaki Mucize Filmi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap