1. Ana Sayfa
  2. Suç
  3. Yetenekli Genç Kadın – Promising Young Woman (2020)

Yetenekli Genç Kadın – Promising Young Woman (2020)

Yetenekli Genç Kadın – Promising Young Woman (2020)
2
7.4
2020
ABD, İngiltere
1 Saat 53 Dakika
Emerald Fennell

Film Cassie’nin geleceğinin ne kadar parlak ve yetenekli bir doktor olma yolunda ilerlemekte olduğunu gösteren hikayesini ele alıyor. Cassie çok acı bir olaydan dolayı üniversiteyi yarı yolda bırakır. Ailesiyle bir arada kalarak geçinen Cassie bir kahve dükkanında çalışır. Cassie’nin üniversiteden sadece bir arkadaşı vardır. Fakat arkadaşını başına gelenlerden dolayı affedemiyordur.

Nina adındaki arkadaşının başına oldukça kötü şeyler gelmiştir. Cassie’nin hayatı hiç gözüktüğü gibi değildir. Geceleri başka biri haline bürünen Cassie zekâsı ve kurnazlığı sayesinde kötü erkeklere ceza kesiyor. Sarhoş gibi davranıp Nina’nın intikamını bütün erkeklerden alır.Sarhoşmuş gibi davranıp erkekler ile evlerine kadar gider ve onlara korkulu anlar yaşatır. Çünkü üniversite zamanında bir adam Nina’yı sarhoş edip ona tecavüz etmiştir. Böyle bir şey yapmış olmasına rağmen delil yetersizliğinden okuldan atılmamıştır.

Bu olay üzerine Nina okuldan ayrılmıştır. Cassie ‘de yakın arkadaşına destek olmak için tıp fakültesini bırakır. Uzun yıllardan sonra üniversiteden bir arkadaşı ile karşılaşır. Arkadaşından Jim ‘in yerini öğrenir. Jim okuldan sonra bir işe girer ve yaşanan her şeyi unutmak üzere yeni bir sayfa açar. Evlenmek üzere olan Jim her şeyi unutmuştur. Geçmişte olan hataların bedelini Jim’e ödetmek isteyen Cassie elinden geleni yapar.

Promising Young Woman Oyuncu Kadrosu

Filmde yer alan oyuncular arasında  oyuncu Mulligan, Bo Burnham, Laverne Cox, Clancy Brown ve Jennifer Coolidge gibi ünlü isimler yer alıyor. Filmin yönetmenliği ise Margot Robbie aittir. Film 1 Ocak 2021 tarihinde vizyona girmiştir. Film komedi, dram ve suç türleriyle karşımıza çıkıyor.

Bir önceki yazımız olan 47 Metre Derinde: Kafes - 47 Meters Down Uncaged (2019) başlıklı makalemizde 2019, 47 Metre Derinde Kafes ve Brianne Tju hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. Mustafa Can Can
    8 ay önce

    Güzel Film

  2. 7 ay önce

    Çok beğendim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir