1. Ana Sayfa
  2. Arkadaş Ortamı
  3. Yeşil Bölge – Green Zone (2010)

Yeşil Bölge – Green Zone (2010)

Yeşil Bölge – Green Zone (2010)
6.8
2010
İngiltere, Fransa, İspanya, ABD
1 Saat 55 Dakika
Paul Greengrass

Yeşil Bölge, savaş yapımlarından hoşlananlar için tavsiye edilecek, film önerisi olarak verilebilir. Gerek konusu gerekse profesyonel kadrosu ile muhteşem bir gerilim filmidir. Savaşın korkunç yüzünü gösteren, dram tarzındaki filmlerden biridir. Amerikalıların Irak işgali sırasında bir grup asker gözünden, savaşın entrikaları anlatılmıştır. Aksiyon ve dram yüklü sahneleriyle hem duygu hem de heyecan dolu anlar geçirilecektir.

Yeşil Bölge Filmi’nin oyuncu kadrosu da oldukça başarılıdır. Başrollerde, Matt Damon, Amy Ryan oynamaktadır. Yönetmenliğini ise, Paul Greengrass yapmıştır. Yeşil Bölge, sinemaseverlerin tavsiye ettiği film önerisi içerisindedir.

Yeşil Bölge Filmi’nde Neler Oluyor?

Yeşil Bölge Filmi’nin kısaca konusu şu şekildedir: Irak işgali için bölgede bulunan bir grup Amerikalı, kitle imhasına yönelik olarak depolanan mühimmatı bulmak üzere görevlendirilmiştir. Bu grubun başında da Roy Miller isimli bir çavuş bulunmaktadır. Ortam son derece karışık ve ateş hattıdır. Herkes birbirinin kuyusunu kazacak kadar, çıkar peşindedir. Bu nedenle, kimin iyi kimin kötü olduğu belli olmamaktadır. Güvensiz bir ortam hâkimdir. Savaşın görünmeyeni de gizli güçlerdir. Bu gizli güçlere karşı Roy Miller ve ekibinin işi, hiç de kolay olmayacaktır. Kitle imha silahlarının bulunamadığı takdirde, çevreye olan etkisi hayli fazla olacaktır. Bunun için Miller ve ekibi hummalı bir araştırmaya girerler. Oyun içerisinde farklı oyunlar bulunduğunu da fark edeceklerdir.

Kıtalararası Yapılan Bu Yolculukta Savaşın Entrikalarını Fark Etmek

Direkt ilgileri olmasa da dolaylı yoldan bu savaşın içerisine girmiş olan Amerikan Askerlerinin Bağdat’ta yaşadıkları gözler önüne serilmiştir. Korku, öfke ve biraz da suçluluk duyguları, filme damgasını vurmaktadır. Kitle imha silahlarını bulmak için görevlendirilen askerlerin başına gelmedik işler kalmayacaktır. Sadece, kendilerine verilen görevi üstlenen askerlerin amacı, bölgeyi kargaşadan uzak tutmaktır.  Ama onların bilmediği çok şey vardır. Onlara verilen görevin ötesinde arka planda dönen oyunlar çok farklıdır. İyi ve kötü, doğru ve yanlış iç içedir. Askerler, sevdiklerinden ve ailelerinden çok uzaktadır. Ne için savaşmaktadır? Amaçları nedir? Onlara söylenen ile gerçek aynı mıdır? Dram türünden hoşlananlar için tavsiye edilecek film önerisi olarak verilebilir.

Bir önceki yazımız olan Justice League: Adalet Birliği (2017) başlıklı makalemizde 2017, Adalet Birliği ve Ben Affleck hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap