1. Ana Sayfa
  2. Aksiyon
  3. Yeni Mutantlar – The New Mutants (2020)

Yeni Mutantlar – The New Mutants (2020)

Yeni Mutantlar – The New Mutants (2020)
1
5.3
2020
ABD
1 Saat 34 Dakika
Josh Boone

Korku ve fantastik film dalında sinemaseverler ile Eylül 2020 de vizyonda buluşturulan Yeni Mutantlar Amerikan yapımı bir süper kahramanların anlatıldığı bir filmidir. X Men film serisinin devamı niteliğinde olan film bu serinin 11 numaralı devam çekimleridir. Josh Boone tarafından yönetmenliği yapılan ve izleyiciden tam not alan filmde Maisie Williams, Anna taylor ve Charlie Heaton gibi oyuncular yer almaktadır.

Yeni Mutantlar Konusu

1 saat 30 dakika boyunca yayınlanan süresi içerisinde bol gerilim, fantastik görüntüler, bilim kurgu ve korku dolu sahnelerle karşılaşacağınız filmde beş tane genç mutanın hayatları anlatılmaktadır. İzole edilmiş bir hastanede tutulan gençler içlerinde bulunan güçlerini nasıl tutacakları ile ilgili bir deney için Dr.Reyes tarafından takip edilmektedir.

Gençlerin neden bu rehabilitasyon merkezinden tutulduklarından haberleri yoktur. Kendilerine iyilik yapıldığını düşünürlerken yaşanılan olaylar sonrasında aslında hiç de düşündükleri gibi olmadığını anlarlar.  Herkesten gizli bir şekilde bilinmeyen bir tesiste tutulan gençler içlerindeki güçleri yeni keşfetmeye başlamışlardır.

Geçmişte yaşadıkları hayatlarında yaptıkları hatalar ile yüzleşmeye başladıkça bu merkezden kurtulabilmek adına çeşitli mücadelelere başlayacaklar.  Sonucunda kurtulmak için gayret göstereceklerdir.  Film X Men evreninde geçmektedir.

Mutan olduklarından habersizce bu evrendeki bir merkezde yaşayan gençler çok travmatik olaylar yaşayacaklardır.Film izleyicileri için süper güçlere sahip olan bu gençler insanlık için bir tehlikemi yoksa. Doktor tarafından yönetilen birer mahkûm mu sorularına filmin sonunda cevap bulup bulamayacakları izlenince ortaya çıkıyor.

Bir önceki yazımız olan Cehennem Melekleri 2- The Expandables 2 (2012) başlıklı makalemizde Cehennem Melekleri 2, Cehennem Melekleri 2 Filmi ve Cehennem Melekleri 2012 hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap