1. Ana Sayfa
  2. Aksiyon
  3. Yarının Savaşı – The Tomorrow War (2021)

Yarının Savaşı – The Tomorrow War (2021)

Yarının Savaşı – The Tomorrow War (2021)
1
6.6
2021
ABD
2 Saat 18 Dakika
Chris McKay

Macera ve dram türünde yer alan Yarının Savaşı filmi uzaylı istilası ile ilgili konuyu ele alsa da diğer filmlerden oldukça farklı bir senaryosu bulunmaktadır. Daha önce izlediğiniz uzaylı istilası filmlerin hepsini unutun. Diğerlerinden bambaşka bir kurgusu ve anlatımıyla olasılığa en yakın olan filmlerden biridir. Uzaylıların var olup olmadığı yüzyıllarca araştırılmış ve büyük bir merak konusu olmuştur.

Bu film yaşanabilecek gerçek bir uzay istilasını anlatan en iyi filmler arasında yer alır. Sıra dışı ve ütopik uzaylı filmlerinin yanı sıra gerçeğe en yakın olan filmlerden biridir. Bu yüzden bu anlatımıyla sinemaseverlerin aynı filme toplanmasını sağlamıştır.

Dünya’yı Kurtarmak İçin Bir Araya Geliyorlar

Hiç bir arada olmayacak olan insanlar dünyayı kurtarmak için bir araya gelmektedir. Bu kişilerden biri ki en fazla dram sahnesinin başrolü küçük bir kız çocuğu olan bir adama aittir. Kız çocuğu ile yaşanan diyalog, diyaloğun konusu izleyicilerin içine oturmakta duygusal anların yaşanmasına sebep olur. Bir film düşünün ki hem içerisinde macera hem de dram olsun. Filmi izlerken birçok duyguyu ardı ardına yaşayacaksınız.

Filmin bazı bölümleri ağlatırken bazı bölümleri ise yürekleri ağza getirecek. Filmin sonunda küçük kız çocuğuna ne olacağı filmin başından itibaren izleyicide büyük bir merak uyandıracak. Duygu yoğunluğunun üst düzeyde olduğu bu film başlangıcı kadar sonucuyla da izleyiciyi etkileyecek.

Uzaylı İstilasının Sonu Ne Olacak?

Zaman yolculuğun arasında sıkışan dünya. Dünyanın öncesi ve sonrası, zaman kavramı, dakikalar, gerilim bu gibi detaylar filmin kemik konulardır. Zaman yolculuğunun bol bol yaşandığı bu filmde izleyici zaman farklılıkları arasında ki geçişe adeta hayran olmuşçasına izlemektedir. Uzaylılar dünyayı istila ettiğinde zamanın da bu istilaya müdahale edilecek miydi? Yoksa farklı bir teknik yaratılıp bambaşka bir dünya mı inşa edilecekti.

Bu soruların bütün cevapları filmin son dakikalarına kadar gizli kalacak dünyanın kaderi değişecek ve izleyiciyi şaşırtacaktır. Uzaylılar dünyadan ne istiyorlardı? Nasıl bir yöntem uygulanacaktı? Uzaylılar hala varlığını sürdürecek miydi? Bu sorular sıkça merak edilen konular arasında yer almakta izleyici filmle buluştuğunda ise hayretler içerisinde kalır.

Bir önceki yazımız olan Kara Dul - Black Widow (2021) başlıklı makalemizde 2021, Black Widow ve Black Widow Fragman hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap