1. Ana Sayfa
  2. Aksiyon
  3. Yarından Sonra – The Day After Tomorrow (2004)

Yarından Sonra – The Day After Tomorrow (2004)

Yarından Sonra – The Day After Tomorrow (2004)
3
6.4
2004
ABD
2 Saat 4 Dakika
Roland Emmerich

2004 yılı yapımlı film bilim kurgu filmleri arasında yer almaktadır. Beyaz perdede yabancı filmler kategorisinde bulundan ve Türkçe dublaj seçeneğine sahip olan filmde çok enteresan olaylar ile karşılaşmak mümkün.

Dünyayı Bekleyen İklim Felaketi Los Angeles’ ın, şiddetli kasırgalar ve yağışlar nedeni ile haritadan isminin silinmesine neden olmuştur. Yeni Delhi karlar altına gömülmüş ve inanılmaz bir kar yığını halini almıştır. Tokyo aşırı şiddetli dolu yağışları ile boğuşmaktadır. New York ise ani iklim değişiklikleri nedeni ile yasam savaşı vermektedir. Jack Hall iklim bilim uzmanı olarak dünyayı küresel ısınmanın sıra dışı etkilerinden ve yaşanan felaketlerden kurtarmak için çözümler üretmeye, bir şeyler yapmaya çalışmaktadır. Jack Hall araştırmaları sonucu Antarktika’da tuhaf bir şeyler olduğunu fark eder ve büyük bir buzulun koptuğunu öğrenir. Fakat henüz bilmediği bir konu daha vardır. Yaşanan bu olumsuz durumların tüm dünya gelişimini ve yaşayışını etkileyecek bir dünya felaketi oluşudur.

Son bir aya yakın zamandır kesintisiz ve şiddetli bir şekilde yağmurlar yağmaktadır. Tüm dünya da küresel ısınmanın etkisi ile iklimsel felaketler gerçekleşmeye başlamıştır. Yaşanan bu olumsuz olaylara ve felaketlere şahit olan insanlar, hızla yaşadıkları bölgeleri ter etmeye çalışmaktadırlar. Artık dünyadaki herkes, dünyanın yeni bir buzul çağına girmekte olduğunu fark eder ve öğrenirler. Ne yapacaklarını bilemeyen halk yaşamlarını sürdürebilmek için yaşadıkları yerden bir an önce uzaklaşmak istemektedirler. Onlara en mantıklı gelen şey ise güneye yani sıcak iklime sahip olan bölgelere yerleşmektir. İmkânı olan olmayan herkes bir an önce ihtiyaçları olan eşyalarını alarak güneye doğru yola çıkmıştır. Jack Hall ise New York’ ta mahsur kalan oğlunu ve arkadaşlarını kurtarmak için türlü çözümler üretmeye çalışır. Oğlu ve arkadaşları New York’ ta donma tehlikesi ile karşı karşıyadır ve Jack, onları kurtarabilmek için kendi canından vazgeçer bir halde onları kurtarmaya çalışır.

Bir önceki yazımız olan Shazam! 6 Güç (2019) başlıklı makalemizde 6 Güç, 6 Güç Filmi ve Asher Angel hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap