1. Ana Sayfa
  2. Aksiyon
  3. X-Men: Dark Phoenix (2019)

X-Men: Dark Phoenix (2019)

X-Men: Dark Phoenix (2019)
4
5.7
2019
ABD, Kanada
1 Saat 53 Dakika
Simon Kinberg

Simon Kinberg’in yönetmenliğini yaptığı X- Men: Dark Phoenix filmi güçlü oyuncu kadrosu ile izleyenleri ekrana kilitliyor. Filmin başrolünde son zamanlarda hem güzelliği hem de oyunculuğu ile dikkati çeken Sohpie Turner, James McAvoy, Michael Fassbender ve Jennifer Lawrance bulunuyor.

X- Men: Dark Phoenix Filminde Neler Oluyor?

Film ilk sahnelerde X- Men grubunda bulunan Jean’ın neden olduğu bir araba kazası ile izleyici karşısına geliyor. Bu kazada hem annesini hem de babasını kaybeden Jean daha sonra Profesör Charles Xavier tarafından koruma altına alınıyor. Jane ise sebep olduğu kaza nedeniyle büyük bir üzüntü ve pişmanlık içerisindedir. Ancak sahip olduğu güç hiç kimsede bulunmayan oldukça önemli bir güçtür. Bunu bilen profesör ise bu gücü iyi yönde kullanabilmesi için Jean’e yardım etme kararı alır. Bu zamandan sonrada Jean için yepyeni bir hayat başlamıştır.

Jane Bu Süreçte Düzelebilecek Mi?

Aradan geçen zaman Jane için bazı şeylerin unutulmasını sağlamıştır. Yıllar sonra artık X- Men takımının en iyi üyelerinden biri haline gelir. İlerleyen zaman diliminde X- Men takımı ile birlikte bir kurtarma ekibine katılan Jane için eski korkular yeniden gün yüzüne çıkmaya başlayacak. X- Men takımı zorlu bir görev için uzaya çıkmak zorunda kalacaklar. Bu takım içerisinde Jane da yer almak zorundadır. Çok zorlu bir görev olduğu için X- Men takımı uzaydaki astronotları kurtarmak için çok fazla zorlanırlar. Bu sırada ekibin başındaki kişi de Raven’dir. Raven’in tüm çabasına rağmen Jean Grey güneş patlaması ile oluşan enerjiye maruz kalıyor. Herkes Jane’nin öldüğünü düşünse de aslında Jean bu sırada daha da fazla güçleniyor. Raven de bu sırada kendisinin ve ekibinin güvenliğini hiçe saydığı için Profesörün kararlarını sorgulamaya başlıyor.

Bir önceki yazımız olan Son Cadı Avcısı - The Last Witch Hunter (2015) başlıklı makalemizde 2015, Breck Eisner ve Elijah Wood hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap