1. Ana Sayfa
  2. Aksiyon
  3. Dünya Savaşı Z – World War Z (2013)

Dünya Savaşı Z – World War Z (2013)

Dünya Savaşı Z – World War Z (2013)
6
7
2013
ABD, İngiltere, Malta
1 Saat 56 Dakika
Marc Forster

Marc Forster’ın yönetmenliğini yaptığı 21 Haziran 2013 Tarihinde vizyona giren Dünya Savaşı Z orijinal adı ile World War Z bilim kurgu ve aksiyon türlerinin yanı sıra fantastik filmler arasında da yerini alıyor.

Başrolünde Brad Pitt’in eşsiz ve profesyonel canlandırdığı karakter ile soluksuz senaryosuyla bu macera izleyenlere gerilimi iliklerine kadar hissettiriyor. Brad Pitt, filmde iki kızı ve sevgili eşiyle yaşayan cesur karakter Gerry Lane ile karşımıza çıkıyor.
Gerry Lane mutlu ailesi ile yaşayan bir babadır. Bir gün mutlu aile tatil kararıyla yola çıkar ancak trafikte sıkışıp kalırlar. Trafikte vakit ilerledikçe hiç normal olmaya olaylar meydana gelir. Tehlike hızlı bir şekilde yaklaşmaktadır. Gerry Lane ve eşi tehlikeyi hisseder ancak emin olamaz. Zaman geçtikçe işler tuhaflaşacak tüm şehir ve dünya hayati tehlikelerle karşı karşıya kalacaktır.

Daha önce Birleşmiş Milletlerde çalışan Gerry Lane ailesini güvenli bölgeye ulaştırmaya çalışır. Ancak bu güvenli bölge dünyayı ikiye bölecektir. Güvenli olmayan bölgelerde hayatta kalan tüm insanları kurtarmak için dünyayı dolaşacak ve kısıtlı zamana karşı yarışacaktır. Tüm dünyanın kaderi Gerry Lane’e bağlıdır. Zekası ve becerileriyle tehlikelerin üstesinden gelmeye ve dünyanın kaderini değiştirmeye çalışacaktır. Yapımcılığını ve başrolünü Brad Pitt’in üstlendiği World War Z insanlar ve zombiler arasında sıradışı bir savaşı konu almaktadır. IMDb puanı ve izleyicilerin yorumlarıyla büyük övgüler toplayan filmde başarılı görsel efektler ve yapımıyla da dikkat çekiyor. Siz değerli kullanıcılarımıza tavsiye eder iyi seyirler dileriz.

Bir önceki yazımız olan Başlangıç - Inception (2010) başlıklı makalemizde 2010, Aksiyon ve Başlangıç hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap