1. Ana Sayfa
  2. Aksiyon
  3. Way Down (2021)

Way Down (2021)

Way Down (2021)
6.4
2021
İspanya
1 Saat 58 Dakika
Jaume Balaguero

Sinema filmleri arasında aksiyon ve savaş kategorisindeki filmler her zaman dikkatleri çekmeyi başarmıştır. Öyle ki bu tür filmlerde genel anlamda zamana karşı yarış söz konusudur. Bu sebep ile izleyici üzerinde fark edilebilir derece baskı oluştururlar. İzleyici filmin akışında kendisini zamanla filmdeki mücadele eden kişinin yerine koyarak filmde rol alan kişi gibi mücadele etmeye başlar. Zamanla mücadelenin en iyi örneklerinden bir tanesi de Way Down filmidir. Film belirli bir zamanda bir şeyi çalmak, yok etmek ya da kurtarmak gibi macera dolu hususlar içerir.

Way Down Filminin Konusu

The Vault adı ile de bilinen Way Down filmi macera, aksiyon ve savaş filmlerinde bahsedilen nitelikleri taşır. Filmin senaryosunda yer alan bir grup, korkusuzca imkânsız olan her şeyi gerçekleştirmek için mücadeleye başlarlar. Tüm savaş filmlerinde olduğu gibi sonucunun galibiyetle biteceği izleyiciler tarafından tahmin edilmesi zor değildir.

Fakat filmin akışındaki heyecan ve aksiyon izleyiciye keyifli dakikaların yanı sıra sürükleyici bir zaman akışı sağlar. Bundan dolayı Way Down filmi, adrenalinden çok finale kadar geçen süredeki maceralar büyük önem taşır.

Way Down filminin konusu kadar oyuncuları da oldukça sürükleyici Oyuncu kadrosunda başarılı ve ünlü isimler yer alıyor. Filmin başrollerini Lorraine, James, simon ve Walter paylaşıyor. Film içerisinde bir grup oluşturan bu isimler denizin altında kökeni çok eski tarihlere ve çağa dayanan bir hazineye ulaşıyorlar.

Fakat bulmuş oldukları bu hazine İspanya tarafından el konularak ilçenin merkez kasasına yerleştiriliyor. Bu olayın yaşanmasının ardında filmde genç mühendis olarak bilinen Thom devreye girerek kasadaki hazineyi almayı planları yapılıyor. Vaktin kısıtlı olması sebebi ile bu planlar birçok macerayı da beraberinde getiriyor.

Way Down Kısa Sürede Geniş İzleyici Kitlesine Sahip

Way Down seyircileri senaryo ve senaryonun ilerleyişini oldukça güzel buluyorlar. Sinema perdelerinde sağlanan görsellik olarak çok esnetiksel olmayan film, hikâye bazında sürükleyici özelliği ile birçok kişi tarafından severek seyrediliyor. Öyle ki bu tür filmlerde oyunculuklardan çok macera ve aksiyon sahnelerine odaklanılır. Bu anlamda Way down filmi en iyi tercihler arasında yer alıyor.

Bir önceki yazımız olan Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı (2016) başlıklı makalemizde 2016, Anthony Russo ve Chris Evans hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap