1. Ana Sayfa
  2. Aksiyon
  3. Wanted (2008)

Wanted (2008)

Wanted (2008)
2
6.7
2008
ABD, Almanya
1 Saat 50 Dakika

Babası öldürülen genç bir adam, hayatına mutsuz bir şekilde devam eder. Hayatı çok da iyi olmayan Wesley Gibson isimli bu genç başarısızlıklar ile dolu olan yaşamını değiştirmek ister. Bir gün babasının kiralık katil olduğunu öğrenir. Bu bilgi, Wes’in hayatını da değiştirecek olan önemli bir bilgidir. Çünkü Wes, babasının mesleğini öğrendikten sonra kendisi de kiralık katil olmak ister. Wes, kiralık katil olmak konusunda hem çok heyecanlı hem de bir o kadar da tedirgindir. Ancak istediği şey babasının izinden gitmektir. Bunun için de ne yapması gerekiyor ise yapmaya kararlıdır. Bir kiralık katil olabilmesi için Fox ve Sloan isimli iki kişi ile birlikte çalışmaya başlar.

Kiralık Katilliğe İlk Adım

Wes isimli genç adam, kiralık katil olma yolunda kendisine eğitim verecek olan bazı deneyimli katiller ile tanışır. Fox ve Sloan isimli bu deneyimli katiller, Wes’in iyi bir kiralık katil olması için ona en zorlu eğitimleri veren bu ikili, kiralık katil olma yolundaki Wes’e her konuda yardımcı olur. Fox isimli deneyimli katil, Wes üzerinde oldukça büyük bir etkiye sahiptir. Genç adam, Fox ile vakit geçirdikçe benliğini yeniden bulmaya başlar. İçinde yatan vahşi ve öfkeli kurdu açığa çıkaran Wes, profesyonel bir suikastçıya dönüşürken bu yolda aynı zamanda farklı bir insan olur.

Ölen Baba İçin İntikam

Wes, kiralık katil olmaya karar verdiğinde aklında yatan tek şey babasının intikamını almaktı. Çünkü bu yola başlarken ona teklif edilen şey buydu. Profesyonel bir katil olursa babasının intikamını alabilir ve onu öldüren kişilerden hesap sorabilirdi. Wes’in babası da profesyonel bir suikastçıdır ve birçok cinayet işlemiştir. Ancak kendisi de bir suikasta kurban gitmiştir. Hatta babası, bu konuda çok ünlenmiş bir katildir. Wes bir yandan Fox ve Sloan ile zorlu bir eğitim sürecinden geçerken bir yandan da intikam ateşiyle her geçen gün daha da hırslanır. Fox ve Sloan’dan işin inceliklerini öğrenen genç adam profesyonel bir katile dönüştüğünde kendisi birçok kötü olay bekleyecektir.

Bir önceki yazımız olan Gerçek Kötüler - Suicide Squad (2016) başlıklı makalemizde 2016, Batman ve David Ayer hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap