1. Ana Sayfa
  2. Bilim Kurgu

Valerian ve Bin Gezegen İmparatorluğu (2017)

Valerian ve Bin Gezegen İmparatorluğu (2017)
2
6.5
2017
Fransa, Çin, Belçika, Almanya, Birleşik Arap Emirlikleri, ABD, Kanada
2 Saat 16 Dakika
Luc Besson

Bilim kurgu ve macera türünde yapılmış pek çok film vardır. Valerian ve Bin Gezegen İmparatorluğu bu türde yüksek ses getirmiş filmlerdendir. 27 Temmuz 2017’de vizyona giren Valerian ve Bin Gezegen İmparatorluğu filminin yönetmeni olan Luc Besson, yayınlandığı dönemde 225 milyon dolar gişe hâsılatı elde etmiştir. Başrollerini Cara Delevingne ve Dana DeHaan’ın paylaştığı film izleyiciler ve oyuncuların hayran kitlesi sebebiyle oldukça rağbet görmüştür.

Amerikan yapımı olan Valerian ve Bin Gezegen İmparatorluğu filminin pek çok fantastik öğelerle beraber sürükleyici olması izleyicileri oldukça etkileyen unsurlardan biridir. Genelde genç kesimin tercih ettiği bilim kurgu türünde bile farklı yaşlardan insanlara hitap etmeyi başarmış bir yapıttır.

Valerian ve Bin Gezegen İmparatorluğu Filminin Konusu

Fantastik öğelere çokça yer verilen film başrol oyuncusu olan Valerian’ın gördüğü rüyayla başlamaktadır. Bu rüyayla bağlantılı olaylar karakterin ve ekip arkadaşının gideceği görevlerde dolaylı olarak karşısına çıkmaktadır. Bu ekip 28. yüzyılda devlete ait bir operasyon biriminde görevlidirler. Yaşadıkları bu yüzyılda birbirinden farklı pek çok dünya ve tür bulunmaktadır. Karakterlerin yaşadığı ve olayların geçtiği Alpha gezegeni bu türlerden birçoğuna ev sahipliği yapmaktadır.

Lakin son günlerde yaşanan olaylar Alpha gezegenini eskisi gibi güvenli kılmaz, birtakım sorunlar baş göstermeye başlar. Valerian ve takım arkadaşı Laureline bu olumsuz durumlar karşısında gezegenin kötü güçlerin eline geçmemesi için birbirinden fantastik maceraların içine girerler. Alpha gezegenindeki tüm türlerin barış içinde yaşamaya devam etmesini ve huzuru tekrar hâkim kılmak Valerian ve Laureline’ye kalmıştır. Valerian ve Bin Gezegen İmparatorluğu maceralarıyla izleyiciyi ekrana kilitlemeyi başarmıştır.

Valerian ve Bin Gezegen İmparatorluğu Filminin Türü

Valerian ve Bin Gezegen İmparatorluğu bilim kurgu ve macera türünde çok yüksek rağbet gördü. Bunun bir nedeni insanların bu tarzda filmlere ilgi duyuyor ve macera arıyor olması. Bilim kurgu tarzı filmler insanları etkiliyor ve heyecan duymalarını sağlıyor. Bir diğer nedeni ise filmin kurgusunun çok iyi işlenmiş olması. İzleyici kurgunun düzeninde bir düzensizlik fark etmediği için filmin akışına kapılıyor ve tek solukta bitiriyor.

Yorum Yap

Film Önerisi Hakkındaki Görüşlerinizi Paylaşınız.