1. Ana Sayfa
  2. Western
  3. Vahşiler – Hostiles (2017)

Vahşiler – Hostiles (2017)

Vahşiler – Hostiles (2017)
1
7.2
2017
ABD
2 Saat 14 Dakika
Scott Cooper

Christian Bale, Wes Studi, Rosamund Pike, Jesse Plemons isimlerini bir araya getiren film, bir subay ve eşlik ettiği savaş şefi ile ailesinin zorlu yolculuğunu konu alıyor. Joseph Blocker hayatı boyunca zorluklarla mücadele etmiş bir subaydır. Savaşlar konusunda uzman olan bu adama 1892 yılında yeni bir emir verilir. Gelen bu emir sonucu da subayın hayatı tehlikeli bir yolculuğa sürüklenecektir. Emir bizzat başkan tarafından verilir ve Blocker bu görevi kabul eder. Hayatı boyunca savaşlarda bulunduğu için sert karaktere sahip olan Blocker, bu görevi isteksizce kabul etmiştir. Ancak ilkeleri gereği verilen görevleri yerine getirmek ister.

Joseph Blocker’ın Görevi

Cheyenne şerifi savaş şefi Sarı Şahin, ailesi ile birlikte kendi ırkının yaşadığı topraklara dönmek ister. Bu savaş şefi aynı zamanda ömrünün son zamanlarını yaşıyor. Amerika subayı olan Blocker’a ise şef ve ailesini topraklarına ulaştırma ve onlara bu yolculukta eşlik etme görevi verilmiştir. Yolculuk New Mexico’da başlayacak ve şefin toprakları olan Montana’da sona erecektir. Subay Blocker ve Cheyenne savaş şefi, daha önce birbirlerine karşı savaşmış iki düşmandır. Subayın görevi isteksiz bir şekilde kabul etmesinin sebebi de budur. Blocker, savaş şefi ile olan mücadelesi boyunca kendisi gibi asker olan pek çok arkadaşını kaybetmiştir. Ancak Cheyenne savaş şefi de Blocker gibi pek çok ırkdaşını kaybetmiştir. Bu yüzden ikisinin de bu durumu yolculuk boyunca sorun haline getirmemesi gerekir.

Subay Ve Savaş Şefinin Tehlikeli Yolculuğu

Subay Blocker, Cheyenne savaş şefi ve ailesi ile yolculuğa başlar. Montana’da sona erecek yolculuk  sırasında kendilerini birçok tehlike bekler. Başlarına gelecek her olayda Blocker, kendine verilen emirleri eksiksiz bir şekilde yerine getirir. Savaş şefi ve ailesini sağlam bir şekilde topraklarına ulaştırmak için gereken her şeyi yapmaya hazırdır. Yolculuk boyunca Blocker, kendisi ile de içsel bir hesaplaşma yaşar ve bağnazlığıyla yüzleşmeye başlar. Yolculuk sırasında, ailesini baskın sonucu kaybetmiş ve buna bizzat şahit olmuş yalnız bir kadınla tanışırlar. Kafileye bu kadın da katılır ve tehlike dolu yolculuğa devam ederler.

En iyi film önerileri için bizi takip etmeye devam edin.

Bir önceki yazımız olan Hayat Güzeldir - Life Is Beautiful (1997) başlıklı makalemizde 1997, Giorgio Cantarini ve Hayat Güzeldir hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap