1. Ana Sayfa
  2. Aksiyon
  3. V For Vendetta (2005)

V For Vendetta (2005)

V For Vendetta (2005)
5
8.2
2005
ABD, İngiltere, Almanya
2 Saat 12 Dakika
James McTeigue

Film Avrupa’nın 2020 İngiltere’sinde geçiyor. Bir ilaç firması ürettiği ilaçları test etmek amacı ile cezaevlerinde tutuklu yatan insanları denek olarak kullanmaktadır. Buna destek veren hükümet ise baskıcı yönetim şekilleri ile ülkedeki insanlar üzerinde bir korku hâkimiyeti oluşturmuştur. Hükümetin ve ilaç firmasının deneklerinden biri olan V, ilaçların yan etkileri ile önemli bir direnç kazanır ve bir şekilde o tutsaklıktan kurtulma şansını elde eder. Ancak kurtulması hayatının geri kalanını saklanarak geçirmesi anlamına gelmeyecektir. Yaşadığı kötü olaylar ve aldığı ilaçlar nedeniyle artık intikam almak ister ve bu yolda her şeyini de feda etmeye hazırdır.

V’nin Hükümeti Yok Etme Planları

Sempatik ve bir o kadar da tehlikeli bir karakter olan V, insanların yaşadığı umutsuzluk, korku ve yılgınlığı en iyi bilenlerden biridir. Hükümetin ve yanlılarının korkulu rüyası haline gelen V halkın da kendisine destek vermesini sağlayacaktır. TV kanalını basarak buradan hükümetin tüm pis işlerini anlatması ise olayları tamamen çığırdan çıkaran bir hareket olur.Bu sırada 5 Kasım’da İngiliz Parlamento Sarayını da havaya uçuracağını duyuran V, artık halkın gözünde bir kahraman hükümet için de önemli bir tehdit haline gelir. Bu sırada TV kanalından kaçırdığı genç bir kadın da V için önemli bir isim haline gelecek ve ona bu yaptıklarını neden yaptığını bir bir anlatacaktır.

Bir önceki yazımız olan Oyuncak Hikayesi 4 - Toy Story 4 (2019) başlıklı makalemizde Christina Hendricks, Film Önerileri ve Josh Cooley hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap