1. Ana Sayfa
  2. Aksiyon
  3. Yükseltme – Upgrade (2018)

Yükseltme – Upgrade (2018)

Yükseltme – Upgrade (2018)
5
7.5
2018
ABD, Avustralya
1 Saat 40 Dakika
Leigh Whannell

Merhaba sinema severler güzel bir film ile karşınızdayım. Film ilk başta biraz sıkıcı gelebilir ama olaylar sonradan başlıyor. Filmin konusuna gelecek olursak. Film teknolojinin çok geliştiği bir dönemde geçmektedir. Akıllı evler, otomatik kontrollü araçlar ve daha fazlası. Grey Trace bir gün eşi ile dışarıdayken silahlı adamlar tarafından saldırıya uğrar. Eşi orada öldürülür. Grey ise sakat kalır. Saldırı sonrası Grey artık bedenini kontrol edememektedir. Tüm kaslarını kaybetmiştir.

Olaydan bir süre sonra bir bilgisayar geliştirme uzmanı Grey’e bir teklif ile gider. Geliştirdiği STEM adındaki implantın Grey’in bedenini kontrol edebilmesine yardımcı olabileceğini düşünmektedir. İmplant yerleştirildikten sonra Grey insanüstü yetenekler edinmiştir. Grey’in artık amacı karısını kimin öldürdüğünü bulmak ve ondan intikam almaktır.
İlk başta filmi izlerken ön yargı ile yaklaştım. Ama beni şaşırtan bir film oldu. Kısacası izlemeye değer. Fragmanı alt tarafta bulabilirsiniz. Şimdiden iyi seyirler.

Bir önceki yazımız olan Fokus - Focus (2015) başlıklı makalemizde 2015, Adrian Martinez ve Dolandırıcı Filmi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Hiku

    Akıcı ve güzeldi. Yeterince başarılı bir yapıt.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir