1. Ana Sayfa
  2. Suç
  3. Ucuz Roman – Pulp Fiction (1994)

Ucuz Roman – Pulp Fiction (1994)

Ucuz Roman – Pulp Fiction (1994)
2
8.9
1994
ABD
2 Saat 34 Dakika

Sinemanın sanat olarak kabul edilmesinin çok farklı etkenleri var. Öyle filmler de var ki tam anlamı ile kült bir yapım haline dönüşüyorlar. İş de öyle olan yapımlardan bir tanesi de orijinal adı Pulp Fiction olan ve Türk diline  Ucuz Roman olarak çevrilen sinema filmidir. İki sevgilinin maceralarını anlatan film en çok izlenenlerden olmasını sağlamıştır. Filmde oldukça eğlenceli ve heyecanlı birçok sahneye yer verilmiştir.

İzleyiciden Tam Not Alan Senaryo

Gelelim filmin konusuna, filmin ana karakterleri Pumpkin ve Honey Bunny çiftidir. Birbirine çok aşık ve kendi çaplarında soygunculuk yapan bir çifttir. Bir gün canları çok sıkılıyor ve macera tam olarak burada başlıyor. Filmde olaylar birden bire iç içe geçiyor. Zira bu arada Jules ve Vincent Vega isimli yılların gangsteri olan ikili tam da aynı anlarda patronuna ödeme yapmayı geciktirmiş olan kişiyi öldürmeye gidiyor. Jules bu esnada artık bu işi yapamayacağını anlarken ve işi bırakma kararı alırken Vincent ise ekstra olarak patronun güzeller güzeli olan eşinin bebeğine bakmakla görevlendiriliyor. Yine tam bu esnada filmde ünlü bir boksörün yapacağı maçta hile yapmayı reddetmesi ve kentten kaçışı başlıyor. Böylece de tüm bu insanların yolları kesişiyor ve sonu asla tahmin edilemeyen bir macera başlıyor. Filmde tempo asla düşmüyor. Ucuz Roman son derece ilginç ve şaşırtan bir son ile bitiyor

Filmin Oyuncuları Kimler?

Filmin oyuncuları arasında Amerikan sinemasının en başarılı aktrislerinden Uma Thurman ve John Travolta başrolde yer alıyor. Film de ayrıca Samuel L Jackson da önemli rollerden bir tanesini üstleniyor.

Ucuz Roman konusu itibarıyla Amerikan sinemasında başka bir boyut kazandırmıştır. Bunun yanı sıra uzun sayılabilecek bir film olmasına rağmen senaryo oldukça güçlü olduğundan sinema seyircileri merakla izliyor. Filmin konusu ilerleyen dönemlerde başka filmlere de  etki etmiştir. Konusu oyunculuğu müzikleri ile sadece Amerikan sinemasının değil dünya sinemasının da en iyi en sıra dışı örnekleri arasında yer alan bir yapım olarak sinema tarihinde özel bir yeri vardır.

Bir önceki yazımız olan Asabiyim Ben - Wild Tales (2014) başlıklı makalemizde 2014, Asabiyim Ben ve Asabiyim Ben Filmi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap