1. Ana Sayfa
  2. Gerilim
  3. Tutsak – Prisoners (2013)

Tutsak – Prisoners (2013)

Tutsak – Prisoners (2013)
2
8.1
2013
ABD
2 Saat 33 Dakika
Denis Villeneuve

Kanadalı ünlü yönetmen Denis Villeneuve’in Oscar adayı filmi “İçimdeki Yangın” büyük ses getirmişti. “Tutsak/Prisoners” filmi de IMDb’de 8.1 puan alan ve sinemaseverler tarafından beğenilen bir filmdir. Film yaklaşık iki buçuk saat olmasına rağmen temposu ile gerilimi canı tutmaktadır. Filmin  başrollerinde Hollywood’un ünlü isimlerinden Hugh Jackman ve Jake Gyllenhaal yer alıyor.

Tutsak Filminde Neler Oluyor?

Keller Dover (Hugh Jackman) iki çocuklu bir aile babasıdır. Şükran Günü’nü kutlamak için toplanan aile kötü bir haber alacaktır. İki ailenin aynı yaşlardaki küçük kızları aniden ortadan kaybolur. Keller Dover ve diğer kızın babası çocuklarını aramaya çıkar. Aile, dedektif rolüyle karşımıza çıkan Jake Gyllenhaal’dan yardım alarak kızlarını bulmak ister. Dedektif Loki, bütün davaları çözen başarılı, genç bir dedektiftir.

Soğukkanlı ve ciddi bir duruşa sahiptir. Mahallede yabancı bir karavan tüm şüpheleri üzerine çeker. Karavanın sahibi Alex Jones sorgulanır fakat yeterli kanıt bulunamaz, serbest bırakılır. Kızın babası Keller Dover karavanın sahibinin suçlu olduğuna inanır ve serbest kalmasını engellemek için çabalar. Keller’ın endişesi artmaktadır ve kızını bulmak için her şeyi yapmaya hazırdır.

Keller, kızının yerini bildiğine inandığı Alex’i kaçırarak bir eve kapatır. İşkenceler yapar ve çıkmaza girer. Dindar bir adam olan Keller, filmin başında İncil’den “Bize karşı suç işleyenleri bağışladığımız gibi, sende bizim suçlarımızı bağışla.” ayetini okur. Burada çaresiz bir babanın dramı görülür.

Bir önceki yazımız olan Ucuz Roman - Pulp Fiction (1994) başlıklı makalemizde 1994, Film Önerileri ve John Travolta hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap