1. Ana Sayfa
  2. Aksiyon
  3. Travma Merkezi – Trauma Center (2019)

Travma Merkezi – Trauma Center (2019)

Travma Merkezi – Trauma Center (2019)
1
4.5
2019
ABD
1 Saat 27 Dakika
Matt Eskandari

Bruce Willis’in oynadığı aksiyon ve de gerilim filmlerine doyamayanlar için Travma Merkezi güzel bir seçenek. Bu filmde polis dedektifi Wakes rolünde izleyeceğiniz Bruce Willis eşini ve oğlunu kaybettikten sonra onların intikamını almak için yola çıkar. Bu yolda kararlı görünen Wakes bir süre sonra olayların bir kısmının Madison adlı bir kadınla ilgili olduğunu fark eder. Madison cinayet sırasında olay yerinde ciddi bir şekilde yaralanmıştır. Bacağında bir kurşun kalan Madison cinayetin çözülmesi için kilit bir roldedir. Çünkü bacağındaki kurşun cinayetin tek kanıtıdır. Ancak bu durumu bilen tek kişi dedektif değildir.

Madison’ın Peşinde

Dedektifin eşini ve oğlunu öldüren katiller de Madison’ın olay yerinde yara aldığını ve bacağındaki tek kurşunun kanıt olduğunu bilir. Bu yüzden hemen onun peşine düşer. Bundan sonra dedektifin olayı çözmek için yapması gereken tek şey Madison’ı korumaktır. O da kadını bir hastanede bulunan gizli bir odaya yerleştirir. Olayların gelişimi hem Madison’ı hem de Wakes’i çok zor durumda bırakır. Madison ölüm kalım mücadelesi verirken hastanedeki olaylar filmin büyük bir bölümünün gerilim sahneleri içerisinde geçmesine neden olur. Bu yüzden Travma Merkezi hem aksiyon hem de gerilim sevenler için önerilir.

Polis Katiller

Dedektif Wakes’i zor durumda bırakacak olan asıl sorun ise katillerin aynı zamanda yozlaşmış ve rüşvetçi polisler olmasıdır. Bu durumu çok sonradan fark eden Wakes zamanla hem kendisini hem de Madison’ı tehlikeye atacaktır. İntikam almak ve de Madison’ı hayatta tutmak artık Wakes için çok zor hale gelir. Madison kilit altında kalmıştır ve acımasız katillerden kaçmak zorundadır. Wakes başta inanmasa bile polislere karşı bir mücadele içine girmiştir. 2019 yapımı olan film Bruce Willis2in son filmlerinden birisi. Usta aktörü bir kez daha maceralı ve gerilim dolu bir filmde izlemek isteyenler için Travma Merkezi filmi iyi bir seçenek. Hem yaralı hem de tek başına telefonu bile olmayan bir odada yalnız kalan Madison’ın hastanede hayatta kalıp kaçmaya çalıştığı gece özellikle gerilim dolu sahneler içeriyor. Bruce Willis sevenler ise her zamanki gibi usta aktörü macera ve gerilim dolu bir aksiyon filminde izleyecek.

Bir önceki yazımız olan Doom: Yıkım (2019) başlıklı makalemizde 2019, Amy Manson ve Dominic Mafham hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap