1. Ana Sayfa
  2. Aksiyon
  3. Evrim – Transcendence (2014)

Evrim – Transcendence (2014)

Evrim – Transcendence (2014)
6
6.3
2014
ABD, İngiltere, Çin
1 Saat 59 Dakika
Wally Pfister

Dr. Will Caster yapay zeka konusunda bir çok buluşlar yapmış ve yapay zeka projesi yöneten ünlü bir bilim adamıdır. Ancak bu projeleri yenilikçi ve bilim karşıtı radikal gurupların oldukça dikkatini çekmektedir. Gerçekleştirdiği bir konferans sırasında saldırıya uğrayarak ağır bir şekilde yaralanır. Dr. Will’in eşi Evelyn onun gibi yapay zekayla ilgilenen bir bilim kadınıdır. Dr. Will katledildikten sonra Evelyn ,Dr. Will ‘in beynini süper güçlü bir bilgisayara entegre eder. Dr. Will’in bedeni ölmüş ancak beyni yapay zeka olarak eşi Evelyn ile iletişime geçer. Will, entegre edildiği yapay zeka bilgisayardan internet aracılığı ile tüm dünyanın internet ağına yayılır ve elinde olduğu teknolojiyi çok hızlı geliştirir. Artık tüm internet ağındaki bilgilere sahiptir. Bu bilgilerle istediğini yapabilen Will tekrardan bir vücut bulmak için elinden geleni yapacaktır. Fakat bilim karşıtı radikal gruplar Will’in halen bir şekilde hayatta olduğu fark eder ve onlara tehtit olan Will’i engellemek için ellerinden geleni her yolu yapacaklar ve Will’e karşı savaş açacaklardır.

10 Ekim 2014 tarihinde Wally Pfister yönetmenliğindeki ve senaryosu Jack Paglen’e ait olan Transcendence (Evrim) bir çok ünlü oyuncu kadrosuyla ve senaryosuyla oldukça ses getiren bir film olmuştur. Transcendence (Evrim) Başrol olarak Johnny Depp ve ünlü oyuncu kadrosuyla Morgan Freeman, Rebecca Hall, Clifton Collins Jr., Cillian Murphy gibi birçok oyuncuyu beyaz perdeye taşımaktadır. Bu filmi izlemenizi şiddetle tavsiye etmekteyiz. İyi seyirler dileriz..

Bir önceki yazımız olan İlk Yenilmez Kaptan Amerika - Captain America: The First Avenger (2011) başlıklı makalemizde 2011, Captain Amerika ve Chris Evans hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap