1. Ana Sayfa
  2. Aksiyon
  3. Titanların Öfkesi – Wrath of the Titans (2012)

Titanların Öfkesi – Wrath of the Titans (2012)

Titanların Öfkesi – Wrath of the Titans (2012)
3
5.7
2012
ABD, İspanya
1 Saat 39 Dakika

Amerikan yapımı olan bu film, mitolojik öykülerden beslenen fantastik tarzındaki yapımlardan biridir. Aksiyon filmlerinden hoşlananlar için hazırlanmış uzun metrajlı bir yapımdır. Yönetmenliğini, Jonathan Liebesman yaparken, oyuncu kadrosunda Liam Neeson, Ralph Fiennes, Rosamund Pike bulunmaktadır. Bilinen mitolojik bir öykünün biraz daha farklı işlenerek başarılı beyazperde’ye uyarlamasıdır. Heyecanlı filmlerden hoşlananlara tavsiye edilecek filmler arasındadır.

Titanların Öfkesi Filmi’nde Yaşananlar

Mitolojik karakterlerin yer aldığı film, masalsı öyküsü ve başarılı işleyişi ile zevkle izlenecek yapımlar arasındadır. Film özeti kısaca şu şekildedir: Tanrılar ile Titanların savaşı üzerine kurgulanan bu filmde, ana karakteri Zeus’un oğlu olan Perseus canlandırır. Filmin en büyük savaşçısı Perseus’tur. Perseus ta babasından aldığı özelliklerle yarı tanrıdır. Yarısı insan, yarısı da tanrı olan kahramanımızın Titanlarla olan kıyasıya mücadelesi, filme konu edinmiştir. Perseus, Kraken denilen canavar ile savaşından sonra, büyük bir zafer kazanmıştır. Artık yorulmuş ve daha sakin bir hayat sürmek istemektedir. Bu arada bir oğlu olmuştur. Aradan geçen on sene ile birlikte oğlu da on yaşını doldurmuştur. Artık daha sakin bir hayat sürmek için bir sahil kasabasına yerleşmenin vakti gelmiştir. Oğlunu burada daha huzurlu bir şekilde büyütmenin planlarını yaparken işler umduğu gibi gitmeyecektir.

Titanlar İle Tanrılar Arasındaki Büyük Mücadele

Parseus, Zeus’u kurtarmak için büyük bir mücadelenin içerisine girmektedir. Titan babası, Zeus tarafından cezalandırılmak üzere yer altında hapse mahkûm edilmiştir. Artık titanlar için öç alma vakti gelmiştir. Titanlar, yeraltı tanrısı Hades, Poseidon ile de birleşerek Zeus’u alt etmek isteyecek ve canına kast edecektir. Bu konuda Parseus boş durmayacak, sakin ve huzurlu yaşantısından vazgeçmek durumunda kalacaktır. Tanrıların tehlike altında olduğu bir evrende, huzur da mümkün olmayacaktır. Bu savaşın içerisinde, en büyük mücadelede yer alacaktır. Baştan sona aksiyon sahneleriyle geçen güzel bir mitolojik öyküdür.

Bir önceki yazımız olan Thor: Ragnarok (2017) başlıklı makalemizde 2017, Cate Blanchett ve Chris Hemsworth hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap