1. Ana Sayfa
  2. IMDb +7
  3. Thor: Ragnarok (2017)

Thor: Ragnarok (2017)

Thor: Ragnarok (2017)
3
7.9
2017
ABD, Avustralya
2 Saat 10 Dakika
Taika Waititi

Bu film marvel tarafından yapılmıştır. 2017 yılında tüm dünya’da gösterime girmiştir. Oyuncu kadrosu olarak oldukça etkili isimler yer alıyor. Cate Blanchett, Tom Hiddleston, Chris Hemsworth, İdris Elba, Jeff Goldblum gibi önemli isimler yer alırken aynı zamanda Tessa Thompson Karl Urban, Mark Ruffalo, Benedict Cumberbatch ve Anthony Hopkis gibi isimlerde yer almaktadır.

Thor Rüyalar Görmesi İle Bakış Açısı Değişir

Thor (ChrisHemsworth) sürekli Asgar’dın yandığı dair rüyalar görmektedir. Bunun nedeni öğrenip ve düşmanlarını yok etmek sürekli savaş halindedir. Bu film önerisi devam niteliği taşımaktadır. Rüyaların gerçekleşmesinden korkmaktadır. Thor’un yokluğunu fırsat bilen Loki (TomHiddleston) Thor’un erkek kardeşi asgardı babasının kılığına girerek yönetmektedir. Kardeşinin bu oyununu anlayan Thor kardeşini de yanına alarak babasını aramaya başlar. Babasını bulmak için Doktor Strange’den yardım alır.

Hela Thor’un Çekicini Parçalar

Hela ile Thor ışık yolunda kavga ederlerken thor kendisini farklı bir uzayda bulur. Burada yakalanıp dövüşçü olarak gladyatör gibi savaştırılmaktadır. Karşısına çıktığı dev adam ise Hulk’tur. Thor’un tüm mücadelesine rağmen hulk Thor’u tanımamaktadır. Hulk kendi şeklinde kalıp dövüştürülmektedir. Bu film önerisi mücadelenin önemini göstermektedir. Asgard ise hela’nın elinde olup  ve thor’un tüm savaşçılarını öldürmeye başlar. Hela sonsuzluk ateşi ile eski komutasındaki orduları canlandırıp kendi ordusunu kurar. Kapının koruyucu heimdallasgard kapı kılıcını ve halkın  bazılarını kurtarark bir mağarada saklar. Thor’da boş durmayıp, kendi ekibini kurmaya başlamıştır. Hulk gemisini thor sayesinde bulup  eski grup arkadaşlarının yardım sesi ile eski haline döner. Kendisine gelen hulk 2 yıldır böyle olduğunu öğrenir.

Bir önceki yazımız olan Enzo: Yağmurda Yarış Sanatı (2019) başlıklı makalemizde 2019, Enzo ve Enzo Filmi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap