1. Ana Sayfa
  2. Aksiyon
  3. Thor (2011)

Thor (2011)

Thor (2011)
2
7
2011
ABD
1 Saat 55 Dakika
Kenneth Branagh

Thor Filmi, bilim kurgu yapımlardan hoşlanalar için tavsiye edilecek film önerisi içerisindedir. Filmin ana karakterlerini canlandıran oyuncular ve film yönetmeni son derece başarılıdır. Mitolojik öykünün daha farklı temalarla işlenmiş halidir. Thor, Heyecan ve aksiyon sevenler için de film önerisi olarak sunulabilir. Filmin başrollerinde ise, ChrisHemsworth, NataliePortman ve Anthony Hopkins yer almaktadır. Yönetmenliğini ise, KennethBranagh yapmıştır. Masalsı bir serüvenin son derece başarı ile işlendiği yapımlardan biridir. Yıldırım Tanrısı diye bilinen mitolojik kahramanın hikayesinin farklı kurgularla işlenmiş halidir. Eski dönemlerde çizgi romanlara da konu olan hikaye, beyaz perdeye başarılı bir şekilde uyarlanmıştır.

Thor Filmi’nin Konusu

Thor Filmi’nde tanrısal güçleri de olan prens Thor, hırçın bir kişiliğe sahiptir. Adaletsizliğe karşı olan tavırları ve son derece karakterli bir kişiliği bulunmaktadır. Film kahramanının tahtı kazanma yolundaki zorlu adımları konu edinmiştir. Thor genç ve toy kişiliği nedeniyle bazı hatalar da yapmıştır. Bu nedenle de Dünya onun için sürgün yeri olmuştur. Bu sebeple kendi bulunduğu yerden Dünya’da yaşamaya mecbur edilmiştir. Fakat burada durum oldukça karışıktır. Hiç beklenmeyen olaylar, Thor için zorlu mücadelenin de başlangıcı olacaktır.

Thor İçin Zorlu Mücadele

Thor için en zor zamanlar, Dünya’ya sürgün edildiği dönem başlayacaktır. Burada yer alan kötü güçler, Dünya’yı ele geçirmek istemektedir. Thor, elbette bu konuda sessiz kalmayacak, tüm evren için tehdit olan bu kötü güçlerle kıyasıya savaşacaktır. Kazanılan zafer onu prenslikten krallık mertebesine çıkaracaktır. Mitolojik bir hikayeyi bu kötü güçler harekete geçirmiştir. Artık, olaylar çığırından çıkmıştır. Kahramanımız için mücadele başlamıştır. Bu savaşın sonunda zafer Thor’un mu olacak? Filmin aksiyon dolu sahnelerinde bunu görmek mümkün olacaktır.

Aksiyon Sevenler İçin Öneriler

Thor Filmi gerek konusu gerekse de aksiyon dolu sahneleriyle ilgi uyandıran yapımlardan biridir. Heyecanlı olduğu kadar, bilim kurgu öğeleri bakımından da oldukça zengindir. Bu tür filmlerden hoşlananlar için tavsiye edilecek başarılı yapımlar arasındadır.Thor, mitolojik bir öyküden yola çıkılarak yapılmış bir filmdir. Mitolojik hikayelerden hoşlananlar için verilecek film önerisi olarak izleyiciler tarafından tavsiye ediliyor.

Bir önceki yazımız olan Pk - Peekay (2014) başlıklı makalemizde 2014, Aamir Khan ve Amir Khan Filmleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap