1. Ana Sayfa
  2. Biyografi
  3. Para Avcısı – The Wolf Of Wall Street (2013)

Para Avcısı – The Wolf Of Wall Street (2013)

Para Avcısı – The Wolf Of Wall Street (2013)
6
8.2
2013
ABD
3 Saat
Martin Scorsese

Yönetmenliğini Martin Scorsese’un üstlendiği Para Avcısı orjinal adı ile The Wolf Of Wall Street,gerçek yaşamın içinden hikayeleri konu almaktadır. Komedi, biyografi ve dram gibi bir çok konuyu ele alan Para Avcısı (The Wolf Of Wall Street) 90’lı yıllarda New York’ta geçmektedir. Çok paralar kazanma hedefi olan Jordan Belfort 24 yaşında genç, dinamik ve oldukça hırslı bir adamdır. Wall Street borsasında komisyoncu olarak çalışan Jordan Belfort, daha sonra Stratton Oakmont adındaki yatırımcı bir firmada her şeyi göze alan ve zengin olmayı hedefleyen CEO olmaktadır. New York Borsasında her şey olabilmektedir. Yanlış yönlendirmeler ile yatırımcıları aldatarak, Jordan Belfort kısa sürede adeta para koyacak yeri bulamaz ve para harcama makinesine dönüşür.

Hesaplarına gecede milyon dolarlar, dolarken aynı zamanda da aynı gece milyon dolarları harcıyabilir. Jordan Belfort iş hayatının yanı sıra uyuşturucu, fahişeler ve son model arabalar abartılı lüks bir yaşam ve fantezilerle dolu kirli bir hayata sahip olur. Jordan Belfort’un hayatı abartılı bir şekilde devam ederken gelecekteki çöküşü uzak değildir. Filmin başrolündeki Jordan Belfort karekterini Leonardo DiCaprio canlandırırmıştır. Para Avcısı (The Wolf Of Wall Street) kadrosunda Kyle Chandler, Jean Dujardin ve Jonah Hill gibi karakterler de yer almaktadır.

Para Avcısı (The Wolf Of Wall Street) 2014 Akedemi Ödüllerinde En iyi film,Martin Scorsese en iyi yönetmen,Terence Winter ile en iyi uyarlama, Leonardo DiCaprio ile en iyi erkek oyuncu ve Jonah Hill ile de en iyi yardımcı erkek oyuncu olmak üzere 5 dalda Oscar’a aday gösterildi. Bu filmi arşivinize eklemeyi unutmayın. İyi seyirler.

Bir önceki yazımız olan Sherlock Holmes (2009) başlıklı makalemizde Film Önerileri, Holmes ve imdb hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Eyüp Emin Yalçın
    2 sene önce

    Sıkılmadan izlenecek türden bir film.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir