1. Ana Sayfa
  2. Aksiyon
  3. The Wandering Earth (2019)

The Wandering Earth (2019)

The Wandering Earth (2019)
1
6
2019
Çin
2 Saat 5 Dakika
Frant Gwo

Çin yapımı olan bu bilim kurgu film, aksiyon sevenler için izlenmesi önerilen yapımlar arasındadır. Filmin başrollerinde Qu Chuxiao ve Li Guangjie yer almaktadır. Aslında işlenen benzer bir hikayenin beyaz perdeye başarılı bir şekilde uyarlamasıdır. Gezegenler arasında oluşabilecek tehlikeler, insanlığın çaresiz kaldığı durumlarda yapması gereken mücadeleler ve kurtarıcı bir ekip. Bu filmdeki en önemli fark, bu bilindik konunun çok başarılı bir şekilde işlenmesidir. Bu nedenle de gösterimde iken yüksek hasılatlar getirmiştir. Frant Go tarafından yönetilen filmde her türlü görsel içerik hazırlanmıştır. Çin Sinema tarihinde de bilim kurgu filmler arasında ayrı bir yeri olacak yapımlar arasındadır.

The Wandering Earth Filmi’nin Kısaca Konusu

The Wandering Earth Filmi, Güneş Sistemi ile Dünya arasında oluşabilecek önemli bir çarpışmaya işaret etmektedir. Jüpiter’in Dünya’ya çarpma ihtimali oldukça yüksektir. Her geçen gün de süre daralmaktadır. Bu duruma karşı önlem alınması gerekmektedir. Çin Uzay Üssü’nde görevli başarılı takım bu çarpışmayı engelleyecek midir? Bir başka alternatif olan Dünya gibi yaşanacak bir gezegen bulunup, orada yaşanmasıdır. Bu başka yaşanacak gezegenin bulunması ise hiç kolay olmayacaktır. Daralan zaman karşısında insanlığın süresi oldukça kısalmıştır. Bunu gerçekleştirecek olanlar ise bu konuda tartışmasız lider olan bir avuç bilim adamıdır. Bu zorlu görevi gerçekleştirirken türlü hesaplamalar, tahminler yapılacak ve ona göre önlem alınacaktır. Acaba felakete yaklaşırken, insanoğlu kurtulabilecek mi? Tüm bu soruların cevabı filmin içerisinde cevap bulmaktadır.

Bilim Kurgu Sevenler İçin Keyifle İzlenecek Yapımlar

Başarılı oyuncu kadrosu ve usta yönetmenin performansları ile oluşturulmuş olan son derece keyifli yapımlar arasındadır. Çin Sineması için de önemli bir yere sahip olan bu film, hasılat rakamı bakımından da önemli bir yere sahiptir. Gelmiş geçmiş film endüstrileri içerisinde hasılat açısından ikinci sıraya kadar erişebilmiş olan yapımlar arasındadır. Sürükleyici konusu ve nefes kesen sahneleri ile bilinen bir konunun başarılı uyarlamasıdır. Bilim kurgu filmlerden hoşlananlar için önerilecek yapımlar arasındadır.

Bir önceki yazımız olan Kuralsız - Insurgent (2015) başlıklı makalemizde 2015, Ansel Elgort ve Robert Schwentke hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap