1. Ana Sayfa
  2. Korku
  3. Sessizlik – The Silence (2019)

Sessizlik – The Silence (2019)

Sessizlik – The Silence (2019)
2
5.3
2019
Kanada, Almanya
1 Saat 30 Dakika
John R. Leonetti

Ses, yaratıkların insanları tanıması ve avlaması için gereken şeydir. Dünya, onlarca yıldan beri birtakım yaratıkların istilası altındadır. Bu yaratıklar nedeni ile insanlar rahat bir şekilde yaşayamaz ve hayatlarına devam edemez. Her zaman tedirgin olan insanlar, yaşamak için mutlaka sesiz davranmak zorundalar. Aksi takdirde yaratıklar tarafından öldürülmeleri kesindir. Dünyayı istila eden bu yaratıklar yer altında yaşayan ve yetişen canlılardır. Genel olarak yer altında olan canlılar yer üstüne çıkarak insanları avlar. Bunun sonucunda da dünyada birçok insan hayatını kaybetmiştir. Dünyayı istilası altına almış ve her yere yayılmış olan bu yaratıkların tetikleyicisi sestir. Ses yardımı ile yaratıklar, insanları tanır ve öldürür.

Yaratıklardan Kaçış Başlıyor

Dünyanın birçok yerine yayılmış olan ve yeryüzüne çıkarak insanların ölümüne sebep olan yaratıklar, çok sayıda kişinin evlerini terk etmesine neden olur. Genç bir kız ve ailesi de yaratıklardan kaçan kişilerden sadece bazılarıdır. Genç kız ve ailesi, bu yaratıklardan kurtulmak için şehir dışında bir alana yerleşmeye karar verir. Bunun için de hazırlıklarını yapar ve istedikleri yere giderler. Şehir dışında rahat ve huzurlu olacağını düşünen aile, çok farklı bir sürpriz ile karşılaşacaktır. Çünkü gittikleri yerde başka bir sorunla da uğraşmak zorunda kalırlar. Bu sorun yüzünden de hayatları bir kez daha tehlikeye girer.

Şehir Dışındaki Tehlikeli Tarikat

Ailesi ile birlikte şehir dışında yerleşen Ally Andrews isimli kız, yaratıklardan saklanarak daha sakin bir hayat sürdürmeyi amaçlar. İşitme engelli bir kız olduğundan dolayı hayat onun için çok daha zor bir hal alır. Tek dertlerinin yaratıklardan saklanmak olduğunu düşünen aile, beklenmedik sürpriz sonrası kendilerini yeni bir mücadelenin içinde bulur. Şehir dışında bulunan yerleştikleri bölgede gizli bir tarikat vardır. Bu gizemli ve tehlikeli tarikatın Ally için bazı planları vardır. Bu yüzden de aile, artık kızlarını daha fazla korumak zorundadır. Genç kız ve ailesi bir yandan dünyayı ele geçirmiş olan yaratıklardan saklanırken bir yandan da yerleştikleri yerde bulunan tehlikeli tarikat ile uğraşmak zorundadır. Bu yüzden de zorlu bir süreç kendilerini bekler.

Bir önceki yazımız olan Dövüş Kulübü - Fight Club (1999) başlıklı makalemizde 1999, Brad Pitt ve David Fincher hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap