1. Ana Sayfa
  2. Arkadaş Ortamı

The Old Guard (2020)

The Old Guard (2020)
1
6.6
2020
ABD
2 Saat 5 Dakika

Netflix’in son yapımlarından biri olan The Old Guard filmi 10 Temmuzda tüm dünya tarafından izlenmeye başlandı. Başrollerinde usta oyuncu Charlize Theron’un bulunduğu film fantastik kategorisinde izlenebilecek yapımlardan biridir. Ölümsüzlük kavramının işlendiği film aksiyon dolu sahneleri ile izleyicide heyecan duygusu uyandırırken konusunun ilginç yanları da büyük oranda merak uyanmasına neden oldu. The Old Guard filminin başrollerinde oldukça ünlü isimlere yer veriliyor. Charlize Theron, Andy isminde ölümsüzlük özelliğine sahip bir savaşçıyı canlandırıyor. Aynı zamanda kendisi gibi ölümsüz olan kişilerin de başındaki isimdir. Ölümsüzlük özelliğinin nereden geldiğini bilmeyen bu grup yüzyıllardır hayatlarına devam ediyor ve belli bir amaç etrafında toplanarak kendilerine verilen bu özellikten geniş ölçüde yararlanıyor.

The Old Guard Filminde Neler Oluyor?

Yüzyılladır ölümlü insanların dünyasında yaşayan ancak herhangi bir tehlike karşısında sıradan insanlar gibi ölmeyen ölümsüzlük grubu insanların dünyasını korumayı kendilerine amaç ediniyor. Yüzyıllar boyunca hiçbir şekilde ölmeyen bu insanla günümüzde bir şekilde deşifre oluyor ve onların güçlerini kopyalamak isteyen kötü niyetli insanlara karşı da savaş açmak durumunda kalıyorlar. Bir yandan sahip oldukları özellikleri kaybetmek istemeyen bu kişiler bir yandan da kendilerinden faydalanmaya çalışan kişilerle mücadele etmek durumundadırlar. Ekibin ifşa olması ise çağrıldıkları bir görev sırasında gerçekleşir. Güçlerini kopyalayarak para kazanmayı amaçlayan şirket Andy ve grubunun peşine düşer.

Andy Grubunu ve Kendini Kurtarabilecek Mi?

Filmin başkahramanı Andy ve grubun yeni üyesi Nile kendilerini deşifre eden gruba karşı büyük bir savaş başlatırlar. Bir yandan grubu içinde bulunduğu tehlikeden kurtarmaya çalışırken bir yandan da insanların dünyasını korumaya çalışacak olan grup büyük bir maceranın ortasında kalır. Çizgi romandan uyarlanan filmin yönetmenliğini Gina Prince- Bythewood üstleniyor. Filmde Nile karakterine hayat veren oyuncu ise Kiki Layne’dir. Filmde rol alan diğer oyuncalar ise Marwan Kenzari, Luca Marinelli, Harry Melling, Van Veronica Ngo gibi son derece tanınmış isimlerdir. Ölümsüzlük konusunun son derece iyi şekilde işlendiği film yakın bir zamanda izleyicisi ile buluştu ve yüksek oranda izlenme sayısına ulaştı.

Yorum Yap

Film Önerisi Hakkındaki Görüşlerinizi Paylaşınız.

Yorumlar (1)

  1. Netflix böyle filmler yapıyor muydu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.