1. Ana Sayfa
  2. Animasyon
  3. Aslan Kral – The Lion King (2019)

Aslan Kral – The Lion King (2019)

Aslan Kral – The Lion King (2019)
2
6.9
2019
ABD, İngiltere, Güney Afrika
1 Saat 58 Dakika
Jon Favreau

Jon Favreau’nun yönetmenliğinde çekilen The Lion King filmi ile seyirciler Afrika’nın savanalarına doğru bir yolculuğa çıkarılıyor. Aslan Kral serisinin yeni filmi olan filmde, Simba isimli bir aslan yer alıyor. Babası olan Kral Mufasa’yı kendine idol alan Simba, kendini fazlasıyla ciddiye alan bir karakterdir. Babasından sonra tahtın varisi olarak Simba, başa geçer. Ancak çoğu kişi yeni varisin tahta gelişini kutlamaz.

Tahtın eski vârisi Mufasa’nın kardeşi olan Scar’ın kendi düşlediği planları vardır. Ormanların kralı olan babasının tacının veliahdı olan küçük Simba, kötülüklerle ve kötü hayvanlarla dolu ormanlarda günden güne daha fazla şey öğrenmek ve bunlarla başa çıkmak zorunda kalıyor. Simba’nın tüm sorumlulukları üstlenme ve sorunları çözme becerisi, ormanın yeni kurallarını belirlemesinde yardımcı olacak.

Simba’nın Zorlu Sınavı

Ancak Simba, tahta gelişine dahi sevinmeyen ormanın kötü hayvanları ve amcasının oyunları ile başa çıkmaya çalışmak zorunda kalacak. Babası Mufasa’ya hayran bir yavru aslan olarak büyüyen Simba, tahtın yeni sahibi olarak hayatını mutlu bir şekilde devam ettirmek ister. Ancak Simba, sinsi amcası Scar’ın planlarından ve ormandaki kötü hayvanların onun işini zorlaştıracağından habersizdir. Simba’nın amcası Scar, kral olmak için fırsat kollar.

Mufasa’yı öldüren de ta kendisidir. Tahta kendisinin geçeceğini sanarak hayaller kurmuştur ancak tahta, Mufasa’nın oğlu olan Simba’nın gelişiyle o artık kötü biri olmuştur. Yavru aslan için büyük tehlike baş gösterir. Amcasının kötü kalpliliği ile yaptığı bu ihaneti ve babasının ölümü ile yıkılan Simba, sürgüne gönderilir. Ancak zamanı geldiğinde amcasına yaptıklarının bedelini ödetmek için geri dönecektir.

Bir önceki yazımız olan Oyuncak Hikayesi 4 - Toy Story 4 (2019) başlıklı makalemizde Christina Hendricks, Film Önerileri ve Josh Cooley hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap