1. Ana Sayfa
  2. Biyografi
  3. İrlandalı – The Irishman (2019)

İrlandalı – The Irishman (2019)

İrlandalı – The Irishman (2019)
2
7.9
2019
ABD
3 Saat 29 Dakika
Martin Scorsese

The Irishman filmi, film izlemeyi seven insanların çok beğendiği bir film olma yönünde ilerliyor. Hem konusu hem de çok iyi bir oyuncu kadrosu ile film daha şimdiden insanlar tarafından baya konuşulan filmlerden biridir. John Kennedy suikastı da dâhil olmak üzere mafya dünyasına geniş çapta ışık tutan bir film denilebilir. Birçok farklı konuya değinen ve bunu da çok akıcı bir şekilde ekranlara getiren filmin yönetmeni yine çok başarılı yapımların altına imza atmış bir isimdir. Türkçe ismi İrlandalı olan filmin yönetmen koltuğunda oturan kişi ünlü yönetmen Martin Scorsese’dir. Filmin senaryosunun mimarlarından birisi de Steven Zaillian’dır.

Mafya Dünyasına Farklı Bir Bakış

The Irishman filmi konusu gereği son derece ilginç yapımlar arasında yer alıyor. Netflix filmi olan The Irishman, biyografi suç türünde çekilen yapımlar arasında bulunuyor. ABD yapımı filmde II. Dünya Savaşı’nın eski askerlerinden biri olan Frank Sheeran’ın ve adına çalıştığı suç örgütünün hikâyesi konu alınıyor. Frank Sheeran yıllarca Bufalino suç örgütü için çalışan ve birçok ünlü kişinin adına tetikçilik hizmeti yerine getiren eski bir askerdir. Temel alınan bu konular dışında aynı zamanda ABD’de bir pop yıldızı kadar çok tanınan bir isim olan işçi lideri Jim Hoffa’yı da ortadan kaldırma hikâyesine yer veriliyor. Gerçek olaylardan yola çıkılarak hazırlanan film senaryosu, günümüzde birçok gerçeklik tartışmalarını ortaya atmış olsa da film çok beğenildi.

The Irishman’da Rol Alan Ünlü İsimler

The Irishman filmi önemli bir senaryoya sahip olmasının yanında aynı zamanda çok geniş bir oyuncu kadrosuna da sahiptir. Yönetmen ve oyuncu kalitesinin yüksek olduğu filmde Al Pacino, Robert De Niro ve Joe Pesci gibi birçok ünlü isim yer alıyor. Filmin görüşmeleri yıllardır sürüyor olmasına rağmen yeni hayata geçirilmesi günümüzde gerçekleşmiştir. The Irishman filminin geç gösterilmesi ise filmin Oscar yarışına dâhil edilmek istenmemesinden kaynaklanıyor. Başarılı yapımlardan biri olan ve izleyicisi tarafından beğenilen film mafya ve suç dünyasını oldukça detaylı bir şekilde ekranlara getiriyor.

Bir önceki yazımız olan El Camino: A Breaking Bad Filmi (2019) başlıklı makalemizde 2019, A Breaking Bad Movie ve Aaron Paul hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap