1. Ana Sayfa
  2. Aksiyon
  3. The Great Battle (2018)

The Great Battle (2018)

The Great Battle (2018)
1
7
2018
Güney Kore
2 Saat 16 Dakika
Kwang shik Kim

Son zamanlarda yoğun ilgi gören aksiyon ve savaş filmlerine pek çok örnek bulabiliriz. Ancak gerçekten kaliteli bir yapım izlemek ve izlediğime değdi demek istiyorsanız The Gret Battle tam size göre bir film olacaktır. Savaş ve tarih türlerinden olan The Great Battle, Güney Kore yapımı bir filmdir ve 2018 yılında vizyona girmiştir. İzleyicilerden tam not alan film, savaş filmleri arasında önemli bir yere sahiptir.

The Great Battle Konusu

The Great Battle, 645 senesinde geçen ve 88 gün süren savaşı konu edinen bir tarih filmidir. Komutan Yang Man-Chun (JoIn-Sung) ve Goguryeo ordusu, Ansi Kalesi’ni, 500 bin askeri ile ele geçirmek için çabalayan Tang Hanedanlığına karşı savaşmaktadır. Filmin yönetmenliğini ve senaristliğini Kim Ywang üstlenmektedir. Orijinal ismi Ansisung olan film, izleyicilerin gözünde önemli bir yere sahip olmayı başarmıştır.135 dakika uzunluğundaki The Great Battle, başarılı oyuncu kadrosu ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

The Great Battle Oyuncuları

645 yılında geçen bir savaşı anlatan The Great Battle, savaş filmleri kategorisinde önemli bir yere sahiptir.Yönetmenkoltuğunda Kim Ywang’ın oturduğu 2018 yapımı filmin senaristliğini de Kim Ywang ,KimYooJin ve Park eunkyo üstlenmektedir. The Great Battle oyuncukadrosunda Joınsung, SeolHyun, Nam JooHyuk,Parksungwong, Um taegoo gibi isimleri barındırıyor.

Savaş ve tarih filmlerinin gerçeği yansıtmalarının yanı sıra konuyu nasıl işledikleri de çok önemlidir. Tarihte geçenleri realist bir şekilde beyaz perdeye döken film, anlatım ve oyunculuklar konusunda da gayet iyi anlatılmıştır.

Bir önceki yazımız olan Kayıp Aranıyor - Searching (2018) başlıklı makalemizde 2018, Aneesh Chaganty ve Debra Messing hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap