1. Ana Sayfa
  2. Gerilim
  3. Köstebek – The Departed (2006)

Köstebek – The Departed (2006)

Köstebek – The Departed (2006)
5
8.5
2006
ABD, Hong Kong
2 Saat 31 Dakika
Martin Scorsese

Köstebek filmi tamamen mafya ve polis arasındaki mücadeleyi anlatıyor. Her iki taraf da son derece zeki adımlar atıyor ve birbirlerine karşı önemli hamleler yapıyor. Filmin başrolünde iki çok zeki genç polis vardır. Bunlardan biri mafya tarafından büyütülmüş ve son derece başarılı bir şekilde arkasındaki mafyayı saklamış olan Colin Sullivan’dır. Diğeri ise varoş bir semtte yetişip polis olabilmek için çok fazla çaba göstermiş olan Billy Costigan’dır. Her ikisi de farklı uçlarda olan ve kendilerini en iyi şekilde saklayan teşkilat köstebekleridir. Colin kendini yetiştiren mafya babasını koruyup polisin bilgilerini sızdırırken Billy de iyi bir polis olduğunu kanıtlamak için mafyanın içerisine sızmayı başarmış olan bir köstebektir.

İki Farklı Uçta Yer Alan Köstebekler

Massaschusetts Eyalet Polisi, artık tamamen suç makinesi haline gelmeye başlayan mafya babası Frank Costello’nun yakalanması gerektiğine karar verir. Ancak bu mafya babası çok iyi saklandığı için onu yakalamak sanıldığı kadar kolay bir iş değildir. Billy teşkilata yeni başvurmuş olan acemi polis adayıdır. Ancak onun polis olabilmesi için kendini kanıtlaması gerekir. Mafyanın içerisine sızarak polise bilgi veren Billy çok zorlu sınavlardan geçer. Bunun yanında Colin Sullivan ise son derece rahattır ve teşkilat içerisinde başarı basamaklarını çok daha kolay bir şekilde tırmanır. Her iki köstebek de açığa çıkmamak için türlü entrikalar çevirmek zorunda kalsalar da yaptıkları iş o kadar da kolay değildir.

Bir önceki yazımız olan Oyuncak Hikayesi 4 - Toy Story 4 (2019) başlıklı makalemizde Christina Hendricks, Film Önerileri ve Josh Cooley hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap