1. Ana Sayfa
  2. Dram
  3. En İyi Teklif – The Best Offer (2013)

En İyi Teklif – The Best Offer (2013)

En İyi Teklif – The Best Offer (2013)
6
7.8
2013
İtalya
2 Saat 11 Dakika

Senaryosu ve yönetmenliği Giuseppe Tornatore’ait olan bu film “The Best Offer”  orijinal ismi ile “La migliore offerta” 2013 yılında beyaz perdede izleyicileriyle tanışmıştır. The Best Offer (La migliore offerta) İtalya’nın en tanınmış müzayede şirketinin sahibi olan Virgil Oldman’ın başından geçen olayları konu almaktadır. Virgil Oldman çok değerli resim koleksiyonuna sahiptir. Sanata ve koleksiyonuna hayatını adamış ve geçimini sanattan kazanan bir kişiliktir. Ancak günün birinde telefonu çalar ve Claire Ibbetson (Sylvia Hoeks) adına zengin ama tuhaf davranan bir kadın aramaktadır. Claire Ibbetson telefon görüşmesinde kendine miras kalan antikaları Virgil’in aracılığı ile satmak istediğini belirtir.

Virgil, Claire Ibbetson’un teklifi üzerine evine ziyarete gider. O günden sonra Virgil,hayatını değiştirecek dönüşü olmayan bir yola girmiştir. Ancak farkında değildir. Claire Ibbetson’un kendisine olan ilgisini görmemezlikten gelecek ve onun gizemini çözmeye, onu daha çok tanımaya çalışacaktır. Virgil’in en büyük yardımcısı ve dostu olan genç saat tamircisi Robert (Jim Sturgess) ‘ta onunla bu gizeme katılacaktır.

The Best Offer (La migliore offerta) senaryosu ve profesyonel oyuncu kadrosu ile bir çok seyircisinden olumlu geri dönüşler almıştır. Kendi türünün en çok ses getirmiş filmleri arasında yer alan The Best Offer (La migliore offerta) adeta görsel şölen eşliğinde müzikal etkisi ile de seyircilerini etkilemektedir. Bu film kesinlikle tavsiye ettiğimiz filmler arasında yer almaktadır. İyi seyirler dileriz..

Bir önceki yazımız olan Evrim - Transcendence (2014) başlıklı makalemizde Cillian Murphy, Evrim Filmi ve Film Önerisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap