1. Ana Sayfa
  2. Biyografi
  3. The 33 (2015)

The 33 (2015)

The 33 (2015)
1
6.9
2015
Şili, Kolombiya, İspanya, ABD
2 Saat 7 Dakika
Patricia Riggen

ABD ve ŞİLİ yapımı film 33 madencinin yaşam mücadelesini ele alıyor. Maden altında kalan işçileri konu alan film, gerçek olaylardan esinlenerek izleyici ile buluşturuldu. 2010 yılında, 33 madenci 100 yıllık altın ve bakır madeni içerisinde çalışıyorlardı. Kimsenin beklemediği bir anda madenin büyük bir gürültü ve patlama ile çökmesi nedeni ile göçük altında kalmasını ele alıyor. Film son derece etkili sahneleri ile öne çıkarken, gerçeği anlatması ile izleyiciyi adeta kendine bağlıyor.

Maden Sahasında Yolunda Gitmeyen Bir Şeyler Vardı

Göçük altında kalan her bir işçinin ayrı bir öyküsü ve hayatta kalma mücadelesi vardır. Kimi göçük altında kaldığı gibi ölürken, kimileri ise yaralı kimileri ise hayatta kalmaya çalışıyorlardı. Felaket patlaması ve çöküşüyle yüzeyin altında yaşam mücadelesi çok zor şartlarda gerçekleşiyordu. Her birinin kendine ait bir hikayesi bir hayatı vardı. Aileleri ve sevenleri dışarıda onlar için üzülürken onlarda göçük altında hayatta kalma mücadelesi veriyorlardı.

Çalışanın Hayatta Kalma Mücadelesi Sizi De Etkileyecek

Her şey ekmek parası kazanmak için altın ve gümüş madenine girmekle başladı. Sıradan bir gündü. Çalışanlar görevleri başında ki yerini almıştı. Yolunda gitmeyen bir şeyler olduğunu anlayan da vardı işini sürdüren de. Fakat büyük göçük yaklaşmak üzereyken büyük bir patlama olur ve tüm çalışanlar göçük altında kalır. İzleyiciyi adeta büyülen sahne ve dram dolu sahneleri ile ön planda yer alan bu filmi siz de severek izleyebilirsiniz.

2015 yılı yapım film birçok izleyici ve eleştirmenden iyi yorumlar almıştır. Yönetmenliğini PatriciaRiggen üstlendiği filmi siz de internet üzerinden severek izleyebilirsiniz. Özellikle filmde AntonioBanderas, RodrigoSantoro, JulietteBinoche gibi önemli oyuncular yer almakta. 33 madencinin tam 69 gün boyunca göçük altında kalmasını ele alan film dram sevenler için son derece ideal filmler arasında gösteriliyor. Sonda maden çalışanlarının göçük altından çıkıp çıkmayacağını onların gözleri ile izlemek istiyorsanız, The 33 tam size göre dram filmleri arasında yer alabilir. Yüksek ses ve görüntü kalitesine sahip filmi siz de severek izleyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Sevginin Gücü - Leon (1994) başlıklı makalemizde 1994, Film Önerileri ve Film Tavsiye hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap