1. Ana Sayfa
  2. Aksiyon
  3. Tetikçi – Shooter (2007)

Tetikçi – Shooter (2007)

Tetikçi – Shooter (2007)
1
7.2
2007
ABD
2 Saat 4 Dakika
Antoine Fuqua

11 Mayıs 2007 tarihinde vizyona giren Tetikçi, çok başarılı bir aksiyon filmidir. Vizyona girdiği günden bu yana milyonlarca hatta milyarlarca kişi tarafından izlenen bu film ciddi başarılara ulaşmıştır. 2 saat 17 dk süren aksiyon filmi Tetikçi 7.2 gibi yüksek bir IMDb puanına sahiptir. Amerika Birleşik Devletleri yapımı filmin yönetmenliğini ise Antoine Fuqua üstlenmektedir.

Tetikçi Konusu

Mark Wahlberg, bir zamanların nam salmış ve aranan tetikçilerinden bir tanesidir. Alanında oldukça iyi olan Wahlberg her ne kadar işi bırakmış olsa da hala aranan bir kişiliktir. İşini bırakmış olan Wahlberg’a bir gün son bir görev için ulaşılır ve bu görevin tamamlanması için destek istenir. Mark bu işi kabul eder ve kısa süre içerisinde bu işin altında yatan hedefi kavrar. Görevi veren kişilerin esas amacı Amerikan başkanına korkunç bir suikast düzenlemektir. Bunu fark eden Mark’ın amacı tamamen değişir. Wahlberg’ın  bundan böyle tek amacı başkanı korumak ve bu suikastı başarısız hale getirmek olmuştur. Film, Point of Impact adlı romanın bir uyarlamasıdır.

Tetikçi Oyuncu Kadrosu

Amerika Birleşik Devletleri yapımı olan filmin başrolünde Mark Wahlberg bulunmaktadır. Filmde Wahlberg’a Michael Peria ve Rhona Mitra eşlik etmektedir. Aksiyon türünün başarılı örneklerinden biri olan Tetikçi’nin yönetmenliğini Antoine Fuqua yaparken filmin bütçesi ise 61 milyon dolar civarındadır.

Tetikçi, yıllardır pek çok kişi tarafından izlenen ve olumlu yorumlar alan gayet başarılı bir aksiyon filmdir. Türünün önemli örneklerinden biri olan ve oyunculuklar açısından da çok beğenilen bu yapım hala pek çok kişi tarafından izlenmeye devam ediyor.

Bir önceki yazımız olan The Great Battle (2018) başlıklı makalemizde 2018, Eun chae Jung ve In Sung Jo hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap