1. Ana Sayfa
  2. Aksiyon
  3. Terminatör: Kara Kader – Terminator: Dark Fate (2019)

Terminatör: Kara Kader – Terminator: Dark Fate (2019)

Terminatör: Kara Kader – Terminator: Dark Fate (2019)
1
6.2
2019
ABD, İspanya, Macaristan
2 Saat 8 Dakika
Tim Miller

Çocukluğumuzun temel karakterlerinden birisi olan Terminatör’ün devam filmi Kara Kader de bu senenin filmleri arasında yer alıyor. Fantastik ve bilim kurgu türünden vazgeçemeyenler için terminatör her zaman iyi bir film önerisi oluyor. Daha sonra devam filmleri ya da türevleri çekilmiş olsa da Terminatör hayranları serinin devamından çok memnun kalmadı. Ama yıllar önceki Terminatör 2’nin kaldığı yerden devam eden Kara Kader beklenenleri karşılıyor ve bir anlamda Terminatör efsanesini tamamlıyor.

Terminatör Efsanesi Bitiyor

Bir film önerisi olarak efsane bilim kurgu Terminatör’e yakışan bir final yaparken Kara Kader bizi yine Sarah Conor hikâyesine geri götürüyor. Bu sefer Sarah Conor bilinmeyen gelecek bir zamandan gelen terminatörlere karşı mücadele ediyor. Bilindiği gibi Sarah Conor yıllar önce insanların soyunun tükenmesine engel olmuştu ve Mahşer Günü’nün önüne geçmişti. Bu sefer Sarah Conor, Rev 9 isimli bir terminatörle karşı karıya kalıyor. Serinin bu son filminde hikayeye kadın karakterler ekleniyor.

Dani’ninHikayesi

Dani Meksika’da yaşayan ve sıradan bir yaşantısı olan bir kadındır. Ta ki Rev 9 onu öldürmeye gelene kadar. Filmin diğer bir kadın kahramanı Grace ve Sarah Conor ona Rev 9’la mücadelesinde yardım ediyor. Filmin üç kadın karakteri hikayede önemli bir yer tutuyor. Bilim kurgu alanında yenilik yaratan bir film önerisi olarak Kara Kader, Grace, Dani ve Sarah Conor’un hikayesidir.

T 800 Mücadelesi

Aslında Grace de önemli bir asker ve o da gelecekten geliyor. Bu üç kadın Rev 9’a karşı savaşırken T 800’e düşüyorlar ve hikaye buradan gelişiyor. Rev 9 gibi güçlü ve önüne çıkan her engeli yerle bir eden bir terminatöre karşı ölüm kalım mücadelesi veriyor. Onlara yeni bir kapı açabilecek olan tek şey de sarah’nın geçmişi. Terminatör Kara Kader, gerek karakterleri gerekse de senaryosu ile dikkate alınması gereken bir yapım. Serinin hayranları bu final filmiyle daha önceki hayal kırıklıklarının üstesinden geliyor. Karakterlerin konuya bağlanışı ve filmin akıcılığı oldukça beğenildi. Çoğu Terminatör fanatiği daha önceki devam filmlerini yetersiz buluyor ve gereksiz yere hikayenin uzadığını düşünüyor. Ama Kara Kader’le birlikte Terminatör serisi kendisine ve hikayesine yakışan bir finale kavuşuyor. Hiç bir zaman bilim kurgudan vazgeçmeyen Terminatör hayranları için heyecan verici bir final filmi.

Bir önceki yazımız olan El Camino: A Breaking Bad Filmi (2019) başlıklı makalemizde 2019, A Breaking Bad Movie ve Aaron Paul hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap