1. Ana Sayfa
  2. Bilim Kurgu
  3. Tau (2018)

Tau (2018)

Tau (2018)
5
5.8
2018
ABD
1 Saat 37 Dakika

2018 yılının en iyi bilim kurgu ve gerilim filmlerinden biri olan Tau muhteşem görsel efektleri ve geniş profesyonel kadrosu ile yayınlandığı ilk süreçten buyana ciddi anlamda izleyici tabanına sahip oldu. 2018 yılından itibaren Türkiye gişelerine de giriş sağlayan Tau bu sayede ülkemizde de yoğun olarak izlenme rekorları kırdı.

Filmin Konusu

Bir dönemlerde sokaklarda zeki ve sürükleyici olması ile bilinen Julia esir tutulan en son birey konumunda yer alıyor. Ölümcül bir bilimsel çalışmada tamamen yok edilmesi gereken bir vücut ve zihinden meydana geliyor. Bağımsızlığını engelleyen tek konu ise bilimsel konulara karşı baya meraklı olan Alex tarafından özel olarak geliştirilmiş yapay zekadır. Tamamen gizlilik prensibi üzerinden geliştirilen tehlikeli yapay zekâ Julia açısından tehlike arz ediyor. Sosyopatik ve esrarengiz bir başkası olan Tau, Alex’in ilginç bilimsel içerikli evini ve akıllı laboratuvarını otomatikleştiren bir dron ve robot taburu üzerinden donatılmıştır. Duvarlarının tamamen özel çimenler ile donatıldığı duvarlar bir hayli ilgi çekiyor. Tau’nun kapasitesi ise yalnızca içerisinde yer aldığı alan ile sınırlıdır. Fakat bilinenin aksine Tau bundan çok daha fazlasına hazırdır. Sahip olduğu yeteneklerini ve yüksek cesaretini öne çıkaran Julia ise birey ile teknolojik makineler arasındaki sınırları ortadan kaldırmak amacıyla süreç ile yarışmak durumunda kalıyor.

Bir önceki yazımız olan Sessiz Kahraman - Mute (2018) başlıklı makalemizde 2018, Alexander Skarsgård ve Dilsiz hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap