1. Ana Sayfa
  2. Aksiyon
  3. Tarzan Efsanesi – The Legend of Tarzan (2016)

Tarzan Efsanesi – The Legend of Tarzan (2016)

Tarzan Efsanesi – The Legend of Tarzan (2016)
1
6.2
2016
İngiltere, Kanada, ABD, Avustralya
1 Saat 50 Dakika
David Yates

Tarzan, daha bir çocukken anne ve babasını kaybetmiştir. Ormanda goriller tarafından yetiştirilen Tarzan, çok farklı bir yaşam sürmüştür. Büyüyene kadar gorillerin arasında kalan Tarzan, hayvansı bazı hareket ve davranışlara sahip olarak yetişir. Ormanda büyümenin getirdiği bazı avantajlar da vardır. Tarzan hem çevik hem de güçlü bir insandır. Goriller ile yetişirken hayatta kalmayı başarmış ve bu şekilde yaşamaya bir süre devam etmiştir. Ancak bir süre sonra normal insan hayatına dönmüştür. Herkes gibi yaşamaya başlayan Tarzan, oldukça iyi bir hayata sahiptir. Ormanların Tarzan’ı lakabı ile birçok insan tarafından bilinen adam, artık Greystoke Lordu John Clayton ismi ile medeniyette yaşar.

Tarzan’a Kurulan Tuzak

Tarzan medeniyette yaşarken oldukça kaliteli bir yaşam sürmeye devam eder. Sevdiği kadın olan Jane Porter ile evlenen adam, soylu bir yaşam tarzına sahiptir. İngiltere’de eşiyle birlikte yaşamaya devam eden Tarzan’ı bekleyen bazı kötü sürprizler vardır. Tarzan, bir gün Avam Kamarası tarafından onurlu bir iş ile görevlendirilir. Bu görev gereği Kongo’da Belçika Kralı tarafından kurulan bağımsız devlete gitmesi gerekir. Ticaret elçisi olarak bu devlete giden Tarzan, yeniden büyüdüğü topraklara gelmiştir. Ancak kendisinin buraya getirilmesinde çok farklı ve kötü bir amaç yatar. Tarzan her şeyden habersiz bir şekilde seyahati tamamladıktan ve büyüdüğü topraklar geldikten sonra her şeyi öğrenmeye başlar. Kendisine kurulan hain tuzaktan kurtulmak içinse çok çabalaması gerekecektir.

Tarzan İçin Büyük Mücadele

Ticaret elçisi olarak bağımsız devlete gelen Tarzan, kısa süre sonra buraya gelmesinin aslında tamamen bir tuzak olduğunu anlar. Leon Rom’u, Tarzan’a kötü ve haince bir tuzak kurmuş ve onu istediği yere getirmiştir. Tarzan kendisine kurulan tuzağı öğrendiğinde sadece hayatı için değil, eşi Jane’in hayatını kurtarmak için de mücadele etmesi gerecektir. Bunun için de her şeyini ortaya koymaya hazırdır. Ancak Leon Rom’u, Tarzan’ı fazla hafife almıştır ve onun neler yapabileceğinden habersizdir. Tarzan bir yandan kendisine kurulan tuzağı bozmak için bir yandan da eşinin herhangi bir zarar görmemesi için elinden gelen her şeyi yapacaktır.

Bir önceki yazımız olan Sessizlik - The Silence (2019) başlıklı makalemizde 2019, John R. Leonetti ve Kiernan Shipka hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap