1. Ana Sayfa
  2. Arkadaş Ortamı
  3. Tam Gaz – Baby Driver (2017)

Tam Gaz – Baby Driver (2017)

Tam Gaz – Baby Driver (2017)
1
7.6
2017
ABD, İngiltere
1 Saat 53 Dakika
Edgar Wright

2017 yılında vizyona giren ve oldukça ilgi toplayan Bayb Driver filmi birçok iyi oyuncuyu bir araya getiren bir yapımdır. Filmin yönetmen koltuğunda oturan isim Edgar Wright’tır. Oyuncu kadrosunda ise Ansel Elgort, Lily James, Kevin Spacey, Jamie Foxx ve Jon Hamm gibi isimler bulunuyor. ABD yapımı olan film macera kategorisinde olan filmler arasındadır ve oldukça sürükleyici bir senaryoya sahiptir.

Suç Dünyasının En Hızlı İsmi

Baby son derece masum ve çocuksu bir görünüme sahiptir. Ancak bu masum görünümü altında son derece profesyonel bir araba sürücüsü bulunmaktadır. Baby araba kullanmadaki yeteneği sayesinde kendisine oldukça farklı bir alanda iş imkânı yaratmayı başarmıştır. Ancak bazen işler tam da istediği şekilde ilerlememektedir. Baby araç kullanmada gösterdiği bu üstün yeteneği suç dünyasında para kazanmak için kullanmaktadır. Bu sektörde en büyük soygunları düzenleyen Doc için çalışan Baby’nin en önemli görevi soygun kadrosunda yer alan soyguncuları olay yerine götürmek ve soyun tamamlandıktan sonra da hızlı bir şekilde kaçırmaktır. İşinde son derece profesyonel olan Baby’nin bu üstün yeteneğini birlikte çalıştığı insanlar da kabullenmiştir.

Soygun Sırasında Ters Giden Olaylar Zinciri

Baby bulunduğu sektörde çok tanınan bir sürücü haline gelmiştir. Bir gün çok büyük bir suç lideri ile yolları kesişir ve yapılacak olan soygunda Baby’den şoförleri olmaları istenir. Baby için kolay bir iş olsa da soygun tamamen başarısız olmaya mahkûm bir plandır. Soygundan sonra Baby için işler daha da zor bir hale gelir. Çünkü kaçması gereken birden fazla insan kendisine düşman hale gelmiştir.

Baby’nin Hayatını Değiştiren Kadın

Baby son derece hızlı bir yaşam sürdüğü sırada Deborah isimli genç bir kadın ile tanışır. Deborah kendi halinde mutlu ve müzik dinlemekten çok hoşlanan genç bir kızdır. Hayatını garsonluk yaparak geçiren Deborah’ın oldukça sakin bir yaşantısı vardır. Bu durumda Baby’i çok etkilemiştir. Birlikte uzun ve huzurlu bir hayat geçirebilmeleri için de tek bir şart vardır. O da Baby’nin hayatını daha düzgün yollardan kazanması ve suç dünyasından tamamen sıyrılmasıdır.

Bir önceki yazımız olan Tarzan Efsanesi - The Legend of Tarzan (2016) başlıklı makalemizde 2016, Alexander Skarsgård ve Christian Stevens hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. baby driver isminden yola çıkılarak kolaylıkla bir animasyon filmi ya da çocuklara hitap eden bir film sanılabilir. ama işin aslı öyle değil. koskoca american cards’taki kevin specey var filmde ve oldukça güçlü bir rolde. spoiler olmasın diye çok fazla şey söylemeyeceğim aslında ama filmi aksiyon ve suç türünde film sevenler için kesinlikle tavsiye ediyorum. ayrıca elinize sağlık özgün bir yazı yazmışsınız filmle ilgili, heheh :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir