1. Ana Sayfa
  2. Hint Filmleri
  3. Her Çocuk Özeldir – Taare Zameen Par (2007)

Her Çocuk Özeldir – Taare Zameen Par (2007)

Her Çocuk Özeldir – Taare Zameen Par (2007)
3
8.4
2007
Hindistan
2 Saat 45 Dakika

Başrollerini Aamir Khan ve Darsheel Safary ‘nin yer aldığı 2007 yapımı olan ‘Her Çocuk Özeldir’ hint filmi, dram, aile, komedi türünde bir yapımdır. Ishaan kelimelerle arası olmayan kendi hayal dünyasını yaşayan problemli bir çocuktur.
Okumak ve yazmakta sorunu olan Ishaan’ın dersleri çok kötüdür ve okuldan atılmak üzeredir. Ailesi Ishaan’ı sömestr ortasında yatılı bir okula gönderir. Ishaan çok mutsuzdur ve eve geri dönmek ister. Kimseyle iletişim kurmak istemeyen Ishaan’ın şansına Ram Shankar Nikumbh adında bir öğretmen çıkar.

Onun durumunu fark eden Nikumbh ailesiyle görüşmeye gider. Onlara Ishaan’ın disleksi hastası olduğu anlatır ama ailesi bunun farkında değildir. Nikumbh okula geri dönerek Ishaan için bir şeyler yapmak ister. Ishaan un özel bir yeteneği olduğunu anlayan Nikumbh, bu sayede bir şeyler yapabileceği düşünür.
Bir çocuğun hayatının nasıl değiştiğinin anlatıldığı bu filmde hem eğlenecek hem de duygulanacaksınız. Şimdiden iyi seyirler…

Bir önceki yazımız olan Çiçero (2019) başlıklı makalemizde 2019, 2019 filmleri ve biyografi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap