1. Ana Sayfa
  2. Aile
  3. Süperstar – Secret Superstar (2017)

Süperstar – Secret Superstar (2017)

Süperstar – Secret Superstar (2017)
2
7.8
2017
Hindistan
2 Saat 30 Dakika
Advait Chandan

Süperstar (2017) 2017 yılının en iyi filmlerinden biri seçilen Süperstar adındaki bu film oldukça ilginç bir hikâyeye sahiptir. Filmin temel konusu, aile içi istismarın ortasında kalan Insia adındaki genç bir kızı konu edinmiştir. Muhteşem şarkı ve söz yazarı olan genç kız bu yeteneğini henüz tam olarak keşfedememiş olsa da zamanla kariyer basamaklarına ilk adımını atıyor.

Süperstar Filminin Konusu

Insia şarkı söyleme konusunda oldukça tutkulu bir yapıya sahiptir. Fakat bu durumu engelleyen bir faktör bulunuyor. O da Insia’nın ailesinin muhafazakâr bir yapıya sahip olmasıdır. Bu nedenle babası tarafından şarkı söylemesi onaylanmıyor. Fakat annesi genç kızın babasından gizli bir şekilde şarkılarını söylemesine izin veriyor ve bu konuda destek olmaya gayret gösteriyor. Bu sayede Insia kısa süre sonrasında sözlerini tamamen kendisi oluşturduğu şarkılarını internet üzerinden göndermeye başlıyor. Bu sayede başta müzik firmaları olmak üzere ülke genelinde hızla duyulmaya başlıyor. Süperstar filmi bireylerin gerçek anlamda kendilerini özgür ve bağımsız hissedebilmesini ve şarkıcı olma hayalini takip etmesi gerektiğinin mesajını sunuyor. Bu süreç Instia açısından her ne kadar zorlu olsa da annesinin çaba ve desteği sayesinde başarılı bir şarkıcı olmada engelleri hızla aştığını kanıtlıyor.

Hindistan’ın En İyi Filmi

Hindistan’ın en iyi filmi seçilen Süperstar 20 Ekim 2017 tarihinden itibaren ise Türkiye gişelerinde yerini aldı. Türkiye’de de yoğun ilgi gören film drama türünde yer alıyor. Filmin aktörü olan Insia gösterdiği yüksek performansı sayesinde izleyicilerin takdirini kazanmıştır. Orijinal dil olarak Hindistan lehçesinin kullanıldığı filmde ayrıca Türkçe ve diğer yabancı dil seçenekleri üzerinden de izlenebiliyor.

Filmde Rol Alan Oyuncular

Geniş oyuncu kadrosuna da sahip olan Süperstar filmi bu sayede kusursuz bir sunum yapıyor. Filmde yer alan oyuncular ise başrol oyuncusu olan ve Insia adındaki Zaira Wasim, Najma karakterini canlandıran Meher Vij, Farookh karakterini canlandıran Raj Artun, Shakti Kumar karakterini canlandıran Aamir Khan gibi oyuncular filmin ana temasını oluşturuyor.

Youtube video izleme kanalından da sorunsuz bir şekilde izlenebilen Süperstar filmi sayesinde müzik dünyasına ilk adımın atılmasında ne gibi güçlükler ile karşılaşılabileceği gözlemlenebilir. Her yaştan izleyiciler tarafından izlenen film yayınlandığı ilk günden buyana yüksek gişe rekoruna ulaşmıştır.

 

Bir önceki yazımız olan Braven (2018) başlıklı makalemizde 2018, Braven Filmi ve Braven Movie hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap