1. Ana Sayfa
  2. Arkadaş Ortamı
  3. Suikast – Mechanic: Resurrection (2016)

Suikast – Mechanic: Resurrection (2016)

Suikast – Mechanic: Resurrection (2016)
2
5.7
2016
ABD, Fransa, Bulgaristan, Almanya
1 Saat 38 Dakika
Dennis Gansel

Suikast, Amerikan ve Fransa ortak yapımlarından biridir. 2016 yılında gösterime giren film, aksiyon dolu sahneleriyle büyük ilgi uyandırmıştır. Suikast, uzun metrajlı ve aksiyon yapımlardan biridir. Başrol oyuncuları arasında, JasonStatham, JessicaAlba, Tommy Lee Jones bulunmaktadır. Filmin aksiyon dolu sahneleri, izleyicide heyecan uyandırmaktadır. Nefes nefese geçen serüven sahneleri, aksiyon filmlerden hoşlananların ilgisini çekecek türdedir. Suikast ile öne çıkan duygular, intikam, hırs ve duygusallıktır. Birbirine tezat teşkil eden duygular, bu filmde başarılı bir şekilde harmanlanmıştır.

Suikast Filmi’nin Konusu

Suikast Filmi, konusu itibariyle heyecan sevenleri ekran başına kilitleyecek yapımlardan biridir. Suikast Filmi’nde eski bir tetikçi olan, Arthur Bishop, karanlık dünyanın tanıdığı en azılı kiralık katillerden biridir. Bugüne kadar ele aldığı tüm suikastları, sonuca ulaştırması ile tanınan azılı tetikçiler arasındadır. Yeraltı dünyasında tanınmasının ve şöhret sahibi olmasının nedeni de bu yöndeki başarısıdır. Arthur Bishop, artık olgunlaşmıştır. Yaptığı işlerden pişmanlık duymaya başlamıştır. Hayatında lekesiz, temiz bir sayfa açmak istemektedir. Arthur Bishop için bu o kadar kolay olabilecek midir? Karanlık güçler onu rahat bırakacak mıdır? Köşesine çekilip, herkes gibi dürüst bir hayat sürebilecek midir? Bu soruların cevapları, filmin ilerleyen sahnelerinde cevaplandırılmaktadır. Arthur Bishop, başına gelen bir felaketle tekrar sahnelere dönecektir. Sevdiği kızın karanlık güçlerce kaçırılması, başarılı tetikçiyi belaya çekecektir.

Suikast Filmi ile Aksiyon Dolu Sahneler

Arthur Bishop, sevdiği kızın kaçırılması ile peş peşe üç tane suikast için görevlendirilmiştir. Bu suikastları gerçekleştirmekte oldukça zor olacaktır. İstemeden de olsa karanlık işleri yapmak zorunda kalmıştır. Çünkü artık, karanlık güçlerin elinde sevdiği kız bulunmaktadır. Onun uğruna tövbesini bozacak, bu cinayetleri işlemek için harekete geçecektir. Felaketler kolay kolay yakasını bırakmayacak ve köşesine çekilemeyecektir. Görsel efektleri ve heyecan dolu sahnelerle bezenmiş bu film, aksiyon sevenleri ekrana kilitleyecek türdendir. Filmde farklı temalar da yer almaktadır. Arthur Bishop için, sevginin yaptıramayacağı güç yoktur. Bu bakımdan istemediği birtakım kirli işlere zorunlu olarak bulaşmıştır. Heyecanlı, hareketli sahneleri ile bu tür yapımlardan hoşlananlar için, keyifle izlenecek filmlerden biridir.

Bir önceki yazımız olan Replikalar - Replicas (2018) başlıklı makalemizde 2018, Alice Arifesi ve Film Önerileri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap