1. Ana Sayfa
  2. Aile
  3. Yıldız Tozu – Stardust (2007)

Yıldız Tozu – Stardust (2007)

Yıldız Tozu – Stardust (2007)
4
7.6
2007
İngiltere, ABD
2 Saat 7 Dakika
Matthew Vaughn

Birçok ünlü filme imzasını atan Matthew Vaughn yönetmenliğindeki 5 Ekim 2007 tarihinde beyaz perdeye taşınan Yıldız Tozu (Stardust) izleyicilerini büyülüyor. Gerçekte yarattığı büyüleyici etkisi gibi Stardust fantastik bir konuyu ele almaktadır. Eski çağlarda Londra’nın bir kasabasında yaşayan Tristran annesiz büyümüş, babasıyla yaşayan bir bakkal çırağıyken aynı kasabadan genç bir kıza platonik aşık olmuştur. Ancak kız kasabada zengin bir aileden gelen biriyle nişanlanmak üzeredir.

Tristran kızı etkilemek ve kendini kanıtlamak için gök yüzünden ormana düşen bir yıldızı ona getireceğine söz verir. Babasının da annesini anlatmasıyla ve köyün diğer tarafındaki sihirli Dünya’yı ayıran duvarı keşfetmesiyle maceraya atılır. Bu macerada kendi cesaretini ve gerçek aşkını bulacak korsanlar, cadılar ve büyük tehlikelerle karşılaşmak zorunda kalacak gizemli yolculuklar yapacaktır. Ünlü aktör Robert De Niro acımasız bir korsan rölü ile Kaptan Shekespaere karakterini canlandırdığı Yıldız Tozu (Stardust) filminde Michelle Pfeiffer, Claire Danes gibi sürpriz oyuncular da yer almaktadır.

Bir önceki yazımız olan İlk Yenilmez Kaptan Amerika - Captain America: The First Avenger (2011) başlıklı makalemizde 2011, Captain Amerika ve Chris Evans hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap