1. Ana Sayfa
  2. Komedi
  3. Stajyer – The Intern (2015)

Stajyer – The Intern (2015)

Stajyer – The Intern (2015)
1
7.1
2015
ABD
2 Saat 1 Dakika
Nancy Meyers

70 yaşında emekli olmuş ama hala çalışmak isteyen bir adamın hikâyesini anlatan The Intern oldukça eğlenceli bir film. Robert de Niro hayranlarını seveceği bu film, işkolik ve başarılı bir şirket sahibi kadının şirkette çalışanların tavsiyeleri üzerine bazı sorunları çözmek için şirkete bir grup stajyer alma programı başlatması ile açılıyor. Ama stajyer olarak seçilen kişilerin deneyim sahibi ve belli bir yaşın üzerinde olması gerekir. Bunun üzerine filme de Niro’nun oynadığı 70 yaşındaki Ben Whittaker bahsettiğimiz şirkete başvurur ve olaylar başlar.

Kuşak Çatışması

Ben Whittaker’ın işe kabul edilmesiyle birlikte şirketteki yaş ortalaması birden bire yükselir ve eski nesil ile yeni nesil karşı karşıya gelir. İşveren ve yönetici konumunda olan Jules Ostin 40’lı yaşlarına yaklaşan evli, çocuk sahibi bir işkoliktir. Onun dünyasında her şey belirli ve kurallara göre yapılmalıdır. Yani zamanda hızlı, modern ve yüzeysel yaşayan iş kadınlarından birisidir. Stajyer olarak işe alınan Ben Whittaker ise eski kafalı, daha derin düşünen ve farklı bir dünyanın insanıdır. Hem işvereni hem de işe alınan diğer stajyerlerden oldukça farklı düşünüp farklı yaşayan birisidir. Hem iş arkadaşları hem de patronuyla olan ilişkisi ve olaylara yaklaşımlarının farklı olması filmin akışını daha eğlenceli hale getiriyor.

Patron ve Stajyer Dostluğu

Genç patron yaşadığı hayat ve işi dolayısıyla en çok yalnız kalmaktan ve yalnız ölmekten korkar. Oysa yaşlı stajyerin tek istediği işe yaramak ve tekrar çalışmaya başlamak. Zaman yaşlı stajyer için sonsuz ve boş bir şeydir. Sadece vaktini boş geçirmemek ve çalışmak ister. Ama diğer çalışanlar ve genç patron sürekli bir şeylerin peşinden koşmak zorundadır. Farklı dünyaların kapışması ve iki tane bambaşka dünyadan insanın zamanla dost olmasını anlatan The Interne eğlenceli bir film. Başarılı oyuncuların yer aldığı bu yapımı izlerken keyif alabilirsiniz. Hayatınızda çalışmanın ve iş sahibi olanın ne gibi bir anlamı olduğu konusunda sizi sorgulamaya davet eden bu film kafa dağıtmak ve de eğlenmek için harika bir seçenek.

Bir önceki yazımız olan Hancock (2008) başlıklı makalemizde 2008, Charlize Theron ve Film Önerileri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap