1. Ana Sayfa
  2. Gerilim
  3. Parçalanmış – Split (2016)

Parçalanmış – Split (2016)

Parçalanmış – Split (2016)
6
7.3
2016
ABD, Japonya
2 Saat 9 Dakika

Merhaba sinema severler. Bugün 2016 yılında sinemalarda yerini alan Split, filmini yazıya dökeceğim. X-men ve Wanted filmlerinde yıldızı parlayan James Mcavoy birçok karaktere can verdiği güzel bir gerilim filmi olmuş. Kevin çoklu kişilik bozukluğu olan bir hastadır. 23 tane ruh haline bürünen Kevin kendi içinde konsey kurarak kimin ortaya çıkacağını belirlemektedir. Bu karakterlerden birisi alışveriş yapan Casey ve arkadaşlarını kaçırır ve evinin bodrumunda esir eder. Casey ve arkadaşları kaçmak için Kevin’ın iyi olan karakterlerinden yardım almaya çalışır ama en baskın karakter kötü olan karakterdir. Kevin kendi içinde çatışmaya düşer ve ortaya çıkacak karakterin zamanı değişir. Kötü karakter ipleri eline alır. Bakalım Casey ve arkadaşları esaretten kurtulabilecek mi herkese iyi seyirler.

Yazar Görüşü: Önümüzdeki günlerde vizyona girecek film olan Glass, bu film ve Bruce Willis oynadığı ölümsüz filmi ile bağlantılıdır. Eğer Glass filmine gitmek isterseniz , bu filmleri izlemenizi tavsiye  ederim.

Bir önceki yazımız olan Ghajini (2008) başlıklı makalemizde 2008, A.R. Murugadoss ve Aamir Khan hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap