1. Ana Sayfa
  2. Aksiyon
  3. Spenser Kanunları – Spenser Confidential (2020)

Spenser Kanunları – Spenser Confidential (2020)

Spenser Kanunları – Spenser Confidential (2020)
2
6.2
2020
ABD
1 Saat 51 Dakika
Peter Berg

Macera ve polisiye film sevenler için son derece farklı yapımlar arasında bulunan Spenser Kanunları oldukça hareketli bir filmdir. Bir cinayet soruşturmasının çözülmesi gerekmektedir ve bu soruşturmayı da eski bir polis memurunun çözmesi bekleniyor. Ancak polis memuru olay ile ilgili kanıtlara ulaşabilmek ve sonuca yaklaşabilmek için eski bir suçludan kendisinin ortağı olmasını istemek durumundadır. Spenser eski bir polis memurudur ve karşısında son derece büyük bir dava vardır. Sırf bu davayı çözebilmek için yıllar önce terk etmek zorunda kaldığı Boston’a geri dönemlidir. Spenser burada bir süreliğine de olsa eski bir suçlu olan Hawk ile aynı evde yaşamak durumunadır.

Eski Hayatın İzlerine Geri Dönmek

Spenser eski bir polis memuru Hawk ise eski bir suçludur. Her iki adam da eski hayatlarında geride bıraktıklarını artık bir daha yaşamak istemeyen iki yetişkin insandır. Ancak her ne kadar geçmişlerinden kaçmak isteseler de bir süre sonra geçmişleri yeniden yakalarına yapışacaktır. Suç dolu sokaklar, acımasız hesaplaşmalar ve daha çok daha fazlası bu iki adam için yeniden başlayacak olaylar olacaktır. Arkalarında ne bıraktılarsa yeniden aynı hayatın içerisinde kendilerini bulmak an meselesi haline gelmiştir. İzleyici ekrana kilitleyecek sahneleri ile son derece hareketli filmler arasında bulunuyor.

Birbirinden Farklı İki Adam

Spencer ve Hawk birlikte yaşamalarına rağmen birbirilerinden çok farklı karaktere sahip iki insandır. Ancak her ne kadar karakterleri çok farklı olsa da bu iki adam bir cinayeti birlikte soruşturmak ve de çözmek durumundadırlar. Ancak bir cinayeti aydınlatmak sanıldığı kadar kolay olmayacaktır. Cinayeti soruştururken çeşitli belaların içerisinde kalacaklar ve türlü türlü sorunla baş etmek durumunda olacaklardır. Spencer ve Hawk için eski günler geri gelmiştir ve artık yaşamları çok daha hareketli bir hale dönüşmüştür. Birisi eski bir polis diğeri ise eski bir suçlu olan bu iki adam birçok farklı maceranın da altından kalkmayı başaracaktır. Netflix filmi olarak izleyici ile buluşan film çok fazla beğeni alan filmler arasında yer alıyor. Suç ve polisiye sevenlerin ilgisini çekecek bir yapım denilebilir.

Bir önceki yazımız olan Bloodshot: Durdurulamaz Güç (2020) başlıklı makalemizde 2020, Bloodshot ve Bloodshot Durdurulamaz Güç hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap