1. Ana Sayfa
  2. Aksiyon
  3. Space Sweepers (2021)

Space Sweepers (2021)

Space Sweepers (2021)
2
6.6
2021
Güney Kore
2 Saat 16 Dakika
Sung-hee Jo

Space Sweepers filmi ile uzay temalı ilk bilim kurgu filmini yayınlayarak Güney Kore sinemada kendini yeniden ispatlıyor. 2021 yılının ilk aylarında seyirciyle buluşan Space Sweepers (Uzay Süpürücüleri) izleyicilerine keyifli bir seyir vadediyor. 2020 yılının Eylül ayında vizyona girmesi gereken film, pandemi koşulları nedeniyle yapımcı tarafından 2021 yılına ertelenmişti.

Space Sweepers (Uzay Süpürücüleri) 2020 yılının son aylarında online izleme platformu olan Netflix’e satıldı. Netflix tarafından yayın tarihi 5 Şubat 2021 olarak belirlendi. Yönetmen JoSung-Hee’nin senaryosunu yazdığı ve yönettiği film içerisinde birçok yıldızı barındırıyor. Meşhur Koreli oyuncular Song Joong Ki ve Kim TaeRi filmin başrolünde yer alıyor. Onlara Yoo Hae-jin, Jin Sun-kyu, Richard Armitage ve birçok iyi oyuncu eşlik ediyor.

Filmin Konusu

Space Sweepers (Uzay Süpürücüleri) gelecek zamanda ki 2092 tarihinde sıra dışı bir grubun yaşadığı olayları seyirciye aktarıyor. Filmi izleyenler bu grubun peşine takılıp onlarla maceralara atılıyor. Uzaydaki çöplerin ve hayallerinin peşine düşen grubumuz bir takas sürecinde yol alıyor. Bu sırada öğrenilmemesi gereken korkunç sırları açığa çıkarıyorlar. Tabi bu arada izleyiciler filmin sunduğu 2092 yılının nasıl olduğu gözlemleme şansı elde ediyor.

2092 yılında artık insanlar uzayda yaşıyor ve atıklar yani çöpler her yeri yaşanmaz bir hale getirmiş. Teknoloji çok gelişmiş, özellikle çeviri alanındaki yenilikler sayesinde herkes birbirinin ne söylediğini çevirmene ihtiyaç kalmadan anlayabiliyor. Space Sweepers yani orijinal Korece ismiyle Seungriho, IMDb’de 6.6 puana sahip oldu. Netflix’te yayınlamasıyla birlikte dünya çapında 190 ülkede ve 31 farklı dilde 19 milyon insana ulaştı. İlk Koreli bilim kurgu filmi olma ünvanı da filme izlenme başarısı kattı.

Bir önceki yazımız olan The Lobster (2015) başlıklı makalemizde 2015, Colin Farrell ve En İyi Filmler hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap