1. Ana Sayfa
  2. Liste Filmler
  3. Son Zamanların En İyi Film Önerileri

Son Zamanların En İyi Film Önerileri

featured

Son Zamanların En İyi Film Önerileri sizler için listeledik. Bazen eğlenmek istediğimiz zaman film izlemeyi tercih ederiz. Siz de film izlemek istiyor ama ne izleyeceğinizi bilmiyorsanız listemizdeki mutlaka izlemelisiniz.

1- Drunk (IMDb: 8.1)

Danimarka yapımı bu filmin başrolünde bir lise öğretmeniz olan Martin’i görüyoruz. Martin’in hayatı beklediğinden daha kötü ve sıkıcıdır. Hem okul hem de evde birtakım sıkıntılar yaşayan Martin, okulunda öğrencilerinin velileri tarafından istifası talep edilen biri olmasının yanı sıra evinde de ailesiyle sorunlar yaşar.  Durum böyle olunca Martin için hayatı giderek can sıkıcı bir vaziyet almıştır.

Bir akşam Martin okuldaki öğretmenlerle yemek için bir mekâna gider. O sırada öğretmenlerden birisi, vücudunda binde 8 alkol bulunduran insanların özgüveninin yüksek olduğuyla ilgili yapılan bir deneyden bahseder. Bu bilgiyi duyan öğretmenler hayatlarında karşılaştıkları sorunlar esnasında bu deneyi deneme kararı alır. Mesai saatleri içerisinde belirli miktarda alkol içmeyi kararlaştırırlar. Mesai bitimleri ve hafta sonları alkol almak yasaktır. Plan ilk uygulanmaya başladığında hepsi memnun kalır. Önce okulda ve aile yaşantılarında her şey bekledikleri gibi olur. Fakat ileriki zamanlarda hiçbir şey yolunda gitmez.

Süre:  1 Saat 57 Dakika

Tür: Dram

2- Sakkara’nın Sırları (IMDb: 7.3)

Yüzyıllar boyunca insanlar Antik Mısır’ı merak etmiştir ve hâlen merak etmeye devam ediyorlar. Geçmiş yıllardaki diğer medeniyetlere göre astronomi, matematik ve geometri gibi bilimlerde ileri seviye yöntemler kullanmaları ilgileri daha çok çekmiştir. Fakat insanlar daha çok Antik Mısır’dan geriye kalan mezar ve anıtları merak ediyor. Son zamanlarda uzman kişilerin yaptığı araştırmalarda 4400 yıllık mezarlık bulundu.

Bu mezarlık 4400 yıl geçmesine rağmen o günkü hâlini korumuştur. Ayrıca o dönemlerin yaşayışıyla ilgili birçok bilgiye de ulaşılmıştır. 4400 yıl kendini koruyan ve Memphis’te yer alan Sakkara, arkeolog ve tarihçilerin büyük bir ilgiyle araştırdıkları bir yerdir. Mumyaları ve antik eşyalarından ötürü Sakkara, birçok insanın merak duyduğu kazı olmaya devam ediyor.

Süre:  1 Saat 53 Dakika

Tür: Belgesel

3- Sosyal İkilem (IMDb: 7.7)

Belgesel türünde olan Sosyal İkilem, hayatımıza sosyal medyaların bu kadar fazla girmesinin ve istediğimiz bilgilere hızlı bir şekilde ulaşmanın yaşantımızdaki etkisini konu alıyor. Facebook, Instagram, Twitter ve insanlar arasında yaygın olan sosyal medya platformlarının insan hayatını nasıl manipülasyon ettiğini; aynı zamanda bizi nasıl etkilediğini anlatıyor.

Belgesel bu konuyu üç çocuklu bir aileyi anlatarak işliyor. Ailenin üç çocuklarından ikisi telefon bağımlısıdır. Telefon bağımlısı olan bu iki çocuğu sosyal medyanın nasıl etkilediğini görüyoruz. Bu belgeselin kurgusal yanıydı. Asıl belgesel kısmı ise teknolojiyle seçimlerde hile yapmaktan ve teknolojinin insanlar üzerindeki gücünü anlatıyor.

Süre:  1 Saat 34 Dakika

Tür: Belgesel, Dram

4- Bir Ay Masalı (IMDb:6.6)

Bir Ay Masalı, ailece izlenebilecek bir animasyon filmidir. Animasyon filminde hayal, umut ve sevgi gibi çocuklara güzel şeyler aşılayan duygular ön plandadır. Bir Ay Masalı’nın konusu tam olarak genç ve hayal kurmayı seven bir kızın hayallerini gerçekleştirmek için çaba sarf etmesidir. Hayaller kuran bu genç kıza Ay Tanrıçası ile ilgili bir masal anlatılmıştır.

Küçük kız da anlatılan bu masala tüm kalbiyle inanır. Masala tüm kalbiyle inanan kız Ay Tanrıçası’nın bir masal kahramanından öte gerçek olduğunu kanıtlamak için planlar yapar. Planının en büyük parçası da Ay’a gidip Ay Tanrıçası’nı bulmaktır. Ay Tanrıçası bulma yolunda küçük kızın karşısına çeşitli yaratıklar ve maceralar çıkacaktır.

Süre:  1 Saat 35 Dakika

Tür: Animasyon, Macera, Komedi

5- Asla, Nadiren, Bazen, Her Zaman (IMDb:7.3)

İzleyicilere dramı aktarmaya çalışan bu film, birbiriyle çok sıkı dost olan Autumn ve Skylar kuzenleri konu alır. Kuzenler Pensilvanya kırsalında yaşayan ergenlik yaşındaki iki kız çocuğudur. Filmi izlerken Pensilvanya kırsallarında yaşayan kadınların ne kadar zor dönemler geçirdiğini görüyoruz. Autumn istenmeyen bir hamilelik yaşar ve psikolojik sıkıntılara dayanamayarak kürtaja karar verir.

Kürtaj olmaya karar verdikten sonra bu kararı alan birçok kadının ne kadar sert yasalara maruz kaldığı sıkıntısıyla karşı karşıya kalır. Skylar desteğini kuzeninden esirgemez ve kürtaj için gereken parayı bulmak için yardımcı olur. İstenen parayı bulduktan sonra New York’a gitmek üzere yola çıkarlar. Bu hikâyede birçok kadının yaşadığı sıkıntıları ve çektiği acıları göreceksiniz.

Süre:  1 Saat 41 Dakika

Tür: Dram

6- Canavar Sorunları (IMDb:7.0)

Orijinal adı Love and Monsters (Aşk ve Canavarlar) olan bu filmde, dünyanın yeryüzünü ele geçiren canavarların yeraltında insan kolonisi yaptığı bir zamanda geçiyor. Canavar Kıyameti’nden sonra yeraltında kolonilerle birlikte yaşayan insanlardan birisi olan Joel Dawson, bir kıyıda başka bir koloniyle birlikte yaşayan kız arkadaşı Aimee ile radyo üzerinden bağlantı kurar.

Joel, kız arkadaşıyla bağlantı kurmayı başarınca ona olan duygularının yeniden canlandığını fark eder. Joel daha fazla yeraltında yaşamak istemeyip önüne çıkacak engelleri umursamadan Aimee’ye ulaşmak için yeraltından çıkmaya karar verir. Yeraltından çıkmaya karar veren Joel’in karşısına engeller çıktığı kadar bu yolda ona yardımcı olacak yeni dostluklar da edinir.

Süre:  1 Saat 49 Dakika

Tür: Aksiyon, Macera, Komedi

7- Staten Adası’nın Kralı (IMDb:7.1)

7 yaşındayken itfaiyeci babasını kaybeden Scott’ı konu alan film, babasını kaybeden çocuğun bu kayıbın hayatını boş geçirmek adına eline geçen bir fırsat olduğunu düşünmesiyle başlar. Scott 20 yaşlarına geldiğinde hiç kaybetmediği dostları Oscar, Igor ve Richie ile her gün ot içerek ve meşhur bir dövmeci hayali kurarak vakit geçirir. Scott’ın kız kardeşi ise tam tersi birisidir. Üniversite kazanmış ve okumak için evden ayrılmıştır.

Kız kardeşinin okumak için evden ayrılması Scott üzerinde hiçbir etki oluşturmamıştır. Fakat Scott ileride kendi hayatını kurmak zorunda olduğunu acı bir şekilde anlayacaktır. Scott’ın karşılaşacağı bu acı gerçek ise çocukları artık büyüdüğü için hayatına devam eden annelerinin yine itfaiyeci olan Ray adında bir adamla hayat kurmaya başlamasıdır.

Süre:  2 Saat 16 Dakika

Tür: Komedi, Dram

8- Şikago Yedilisi’nin Yargılanması (IMDb:7.9)

1968 yılında Chicago’da geçen film, parti eylemlerinin olduğu zamanlarda demokratik parti lideri olan Tom Hayden, Hippi liderleri Abbie Hoffman ve Jerry Rubin’in sistemle ilgili çatışmalarını konu alır. Bahsi geçen bu gruplardan 7 üye sürekli yaptıkları çatışmalar dolayısıyla başlarını derde sokar ama her seferinde geri salınırlar. Fakat bir gün bu üyelerin sistem hakkında söyledikleri kulak ardı edilmeyip komplo teoristleriyle birlikte tutuklanırlar.

Tutuklanmanın ardından adil olmayan bir şekilde yargılanan bu grup üyeleri, yargılanırken de birbirlerine katlanamamaya devam eder. Fakat sonunda anlarlar ki yargılanmadan kurtulmak için bir araya gelmek zorundadırlar. Eğer gururlarına yenik düşüp çatışma hâlinde olmaya devam ederlerse, her iki grup için de iyi şeyler olmayacaktır.

Süre:  2 Saat 9 Dakika

Tür: Dram, Tarih, Gerilim

9- Russkiy Reyd (IMDb: 6,2)

Rus yapımı olan filmde Nikita adında bir Spetsnaz ajanı konu edinmiştir. Eski bir ajan olan Nikita’dan yeni görev olarak büyük bir fabrikanın güvenliğinden sorumlu kişileri etkisiz duruma getirerek patronunun yapmak istediği iş anlaşmasını zorla yaptırmaktır. İlk önce bu görev kolay görünür. Fakat etkisiz hâle getirmek istediği fabrikanın Rus ordusuyla işbirliği yaptığını öğrendiğinde Nikita başına bela açılacağını düşünür.

Zorluklar karşısında pes etmeyen Nikita, ekibiyle birlikte fabrikayı ele geçirmeyi başarır. Fabrika artık onun kontrolündedir. Fabrikayı ele geçirdiklerinde bütün plan tamamlanmış gibi görünür. Oysaki plan bitmemiştir. Çünkü herkes ortak bir plan için fabrikada bulunduğunu sansa da Nikita orada kendi intikamını almak için mücadele verir. Hiçbir şeyden haberi olmayan ekip için plan daha yeni başlar.

Süre:  1 Saat 40 Dakika

Tür: Aksiyon

10- The Call (IMDb:4.8)

Korku türü olan bu film, 1987 yılında Amerika’daki bir kasabada geçer. Amerika’nın bu küçük kasabasında yaşayan bir grup arkadaş, potansiyel kurbanlardır. Kurban olmak üzere olan bu grup, başından geçen korkutucu olaylar sonrasında bilmedikleri bir eve sığınmak zorunda kalırlar. Sığındıkları bu ev ise geçmiş zamanlarda günahkâr bir çifte aittir.

Ev her ne kadar geçmiş zamanlardaki çifte ait olsa da terk edilmiş değildir. Eve sığınan gençlerin gözle göremediği sahipleri vardır. Yaşadıkları olaydan kurtulup bir ev buldukları için sevinin bu arkadaşlar, evde yaşadıkları olaylardan dolayı dışarda kalmayı tercih edecek duruma gelirler.

Süre:  1 Saat 35 Dakika

Tür: Korku

11- Ooops! Macera Devam Ediyor (IMDb: 6.3)

Ailece eğlenerek izleyebileceğiniz bu animasyon filminde Noah’ın en yakın arkadaşları Finny ve Leah’ın macera dolu anlarını izleyeceksiniz. Gemiyle yolculuk yapan Noah ve arkadaşları, uzun bir süre yol almalarına rağmen bir kara parçasına bile rastlamaz. Aynı zamanda yanlarına aldıkları yiyecek stokları da tükenmek üzeredir. Bu durum Noah ve arkadaşlarını epey endişelendirir.

Gemide bulunan etobur ve otoburlar arasında bir anlaşmazlık vardır. Yaşanan bu durum da aralarındaki anlaşmazlıkların son bulması gerektiğinin bir işaretidir. Üstelik sadece bu da değildir. Gemideki bütün etobur ve otoburlar başlarına gelen talihsizliklerin ardından geminin dışında, denizin ortasında kalırlar. Noah ve arkadaşları kendilerine geldiğinde ise tıka basa yemek yiyebilecekleri, arkadaş edinebilecekleri bir yerde olduklarını fark ederler.

Süre:  1 Saat 25 Dakika

Tür: Animasyon, Macera, Komedi

12- Çocuk Dedektifi (IMDb: 7.2)

Kanada yapımı olan The Kid Detective, bir zamanlar ünlü olan Abe adındaki bir çocuğun yaşantısını konu alır. Uzun zaman geçince ünlü birisi olan Abe’in eski ünü artık kalmamıştır. 32 yaşında olmasına rağmen büyüdüğünü kabul edip eskisi gibi ciddi olmayan davaları çözmeye çalışan Abe, artık büyüdüğünü kabullenip ciddi davaları almalıdır. Bunu bilmesine rağmen Abe hâlâ kendini ikna edemez.

İçinde bulunduğu bu durumdan kurtulmak için kendine acımayı bırakıp ciddi dava alması gerektiğini bilir. Yine kendini üzerek zaman geçiren Abe’in karşısına bir kadın cinayet davası getirir. Abe davayı çok gizemli bulur ve eskisi kadar iyi bir dedektif olduğunu kanıtlamak için kadının şüpheli bir şekilde öldürülen erkek arkadaşının davasını çözmelidir. Fakat Abe, bu şüpheli cinayetten belli etmemeye çalışsa da epey korkmuştur ve başına bir şey geleceğinin kokusunu dava önüne gelir gelmez hissetmiştir.

Süre:  1 Saat 37 Dakika

Tür: Komedi, Dram

13- Londra Gizli Bilgisi (IMDb: 6.5)

Hindistan yapımı olan London Confidential, COVID-19 virüsü bittikten sonra yeni bir virüsün yayılmasından Çin Komünist Partisi’ni suçlayan RAW’ı anlatır. Londra İstasyonu’nda bulunan RAW, bir hafta sonra gerçekleşecek olan konferans için Çin Komünist Partisi’ni suçlayacak cinsten kanıtlar toplamaya çalışır. Kimsenin dikkatini çekmemeye çalışarak kanıt toplamaya çalışsalar da zamanları giderek azalır.

RAW’da sanat koleksiyonuyla uğraşan Biren Ghosh adında bir gizli ajan vardır. Biren Ghosh kanıt toplayacak şekilde Çinli bir kaynakla görüşme imkânı yakalamıştır. Tam hedeflerine ulaştıklarını düşünürlerken ajan kaçırılıp öldürülür. Öldürüleceğini tahmin eden Biren, son görüşmesine gitmeden önce RAW içinde bulunan Uma adında bir sivil polise olayı anlaması için bir tablo verir.

Aslında bir polis istasyonu olan RAW, insanlara bakkal görünümü verdiği için istasyonda bulunan ajanların isimleri gizlidir. Her ne kadar gizli olduklarını düşünseler de Çin, Hindistan elçiliğindeki köstebekleri sayesinde RAW’dan haber almayı başarır. RAW bunu fark edince Biren’in ulaştığı Çinli kaynağı ve köstebeği bulmaya çalışır.

Süre:  1 Saat 17 Dakika

Tür: Suç, Dram, Gerilim

14- The Devil All The Time (IMDb:7.1)

Film Ohio ile Batı Virginia bölgesinin güneyindeki bir kırsal kesimde geçiyor. Bir grup alışılmadık insanın İkinci Dünya Savaşı’ndan 1960 yıllarına kadar olan yaşantısı anlatılır. Güney Pasifik’ten Willard Russell adında bir gazi vardır. Willard Russell’in çok sevdiği karısı kansere yakalanmıştır. Russell, dualarını adakların kanlarıyla güçlendirmeye çalışsa da eşi kansere yenilir.

Seri katil olan evli çift Carl ve Sandy Henderson, Amerika’nın otobanında birtakım modelin fotoğrafını çekip onları öldürecektir. Roy adında bir vaazcı ile onun takım arkadaşı olmasının yanı sıra gitaristlik yapan Theodore da yasadan kaçmaya çalışır. Willard ve kansere yenilen eşi Charlotte’nin yetim oğlu Arvin Eugene Russell, kendini tüm bu karmaşıklığın içinde bulur.

Süre:  2 Saat 18 Dakika

Tür: Suç, Dram, Gerilim

15- Simulation Theory Film (IMDB:7.0)

Filmde paranormal bir anomaliyi araştıran ve adını çok fazla kişiye duyuran bir bilim insanı grubunu yer alır. Anomaliyi araştıran grup, anomalinin merkezinin Londra’da yer alan Muses sahnesinde olduğunu öğrenir. Ekipte yer alan Murphy, atari oyununa dokunur. Dokunduğu atari oyunu simülasyon teorisi olduğu için elektrik tarafından çarpılır. Durduğu sahnede yalnızdır ve orada bulunan simülasyon dokusuna dokunduğunda kendi gerçekliğine gider.

Durumu fark edince hemen geri çekilerek gerçeklikten çıkar. O sırada Murphy, Muse Dansçısı olan bir hayalet tarafından ısırılmıştır. Isırılan Murphy şaşırtıcı bir şekilde canavara dönüşür. Murphy’nin canavara dönüştüğünü anlayan ekip arkadaşları durumu çözmeye çalışırken, dansçı kostümlerinden bir ilham perisi belirir. İlham perisinin yardımıyla Gerçek Avcısı’nın yapımını öğrenmek için Murphy’nin kafasının içine bakarlar.

Süre:  1 Saat 30 Dakika

Tür: Müzikal, Bilim Kurgu

16- Her Şeyi Bitirmeyi Düşünüyorum (IMDb:6.7)

 

Başından Körfez Savaşı geçen Joe adında bir kadın, kendine yepyeni bir hayat kurmaya karar verir. Yepyeni hayat hayaliyle kurduğu yaşantısının da Körfez Savaşı’ndan bir farkı olmadığını göreceksiniz. Savaştan sonra Joe, kaybolan çocukları bulmak için çabalamaya karar verir. Kayıp çocukları ararken insanlar ondan sert bir unvanla söz eder.

Joe’nun yeni görevi ise New York senatörünün kızı olan 13 yaşındaki Nina’yı bulmaktır. Joe görevi yerine getirirken karşısına neredeyse hiç iz çıkmamasından ötürü epey zorlanır. Nina’yı bulmaya çalışırken zaman giderek azalır. Bu süre içerisinde savaştan sonra unutmaya karar verdiği stres, korku ve pişmanlığı görev esnasında farkında olmadan yeniden canlandırır.

Süre:  2 Saat 14 Dakika

Tür: Dram, Gerilim

17- Paris’te Bir Deniz Kızı (IMDb: 5.4)

Paris’te hiç kimsenin hayatına karışmayan, kendi hâlinde bir adam yaşar. Bu adam farkında olmadan Paris’teki bir denizkızını kurtarır. Denizkızını kurtarmasıyla birlikte bu adamın hayatı çok değişir. Denizkızını kurtaran genç adam, kurtardığı denizkızına âşık olmaktan kaçamaz. Bambaşka yaşam ve düşünce dünyasında olan bu ikili, aşktan kaçamayacaklarını anlayınca tek çare olarak kendilerini aşkın kollarına bırakır.

Süre:  1 Saat 42 Dakika

Tür: Komedi, Fantastik, Romantik

18- Nefret Ağı (IMDb:7.1)

Tomasz adında bir genç bilgi hırsızlığıyla suçlanarak disiplin kuruluna savunma verir. Bilgi hırsızlığı olarak düşündüğümüz zaman Tomasz’ın yaptığı şey diğer suçların yanında hafif kalır. Fakat dekan bunu gözardı ederek Tomasz’ın okuldan atılmasına karar verir. Tomasz’a burs veren aile, Polonya’nın ileri gelenlerinden olan Krasucka ailesidir. Tomasz bir müddet gerçeği bu aileden saklar ama daha sonra okuldan atıldığının ailenin kızına söyler. Gerçeği söyledikten sonra Krasucka ailesi, Tomasz’a artık güvenmez.

Tomasz, bir partide Beata şirketiyle karşılaşır. Bunun ardından halkla ilişkiler ajansında stajyerlik ister ve sınavı başarıyla geçerek şirkette stajyer olarak yer alır. Ajans Tomasz’ın yeteneklerini gördükçe onu yükseltir. Tomasz yükseldiğinde ise çalıştığı ajansın sandığı gibi sıradan bir ajans olmadığını öğrenir. O dönemin belediye başkanı seçimine katılan adaylardan birisi de ajansın müşterisidir.

Aday, Tomasz’dan seçim sonuçlarını etkilemek için sosyal medyanın gücünü kullanmasını ister. Tomasz ve ajans için etik değerlerin çiğnenmesi önem taşımaz. Fakat hesaba katılmayan şey, siyasetteki oyunların Tomasz’ı değiştirmesidir.

Süre:  2 Saat 15 Dakika

Tür: Dram, Gerilim

19- Psych 2: Lassie Come Home (IMDb:7.5)

Amerikan yapımı olan bu film, eski zamanlarda komedi türündeki bir dizinin filmidir. İlk filmi 2017 yılında Psych adıyla çekilmişti. Üç yıl sonra ise Psych filmindeki karakterlerin hikâyesi bu filmde anlatılır. Filmin başrollerinde oynayan Shawn ve Gus karakterlerinin amiri saldırıya uğrar. İki karakter amirlerini saldırıdan kurtarmak ve Santa Barbara’da işlenen suçları çözmek için geri döner.

Bu zamana kadar ikili hiç yetişkin gibi davranmamıştır. Fakat kız arkadaşlarının olmasıyla birlikte eskisine göre daha olgun davranmaya başlarlar. Çözmeyi amaçladıkları suç sandıkları kadar sıradan değildir. Olağanüstü bir hâl alan bu suç, ikilinin tehlikede olduklarını anlamasını sağlar. 2017’den beri beklenen bu devam filmi, hayranlarını yine her zamanki gibi güldürecek.

Süre:  1 Saat 29 Dakika

Tür: Komedi, Suç, Gizem

20- Atlantik Savaşı (IMDb:7.0)

Orijinal adı Greyhound olan bu film, C.S. Forester’in ‘İyi Çoban’ romanından esinlenerek çekilmiştir. Filmde yer alan Kaptan Krause, İkinci Dünya Savaşı’nın başladığı dönemlerde Kuzey Atlantik’te bulunan denizaltılara karşı savaşır. Naziler bu denizaltılara U-bot derlerdi. Denizaltılarla mücadele eden kaptan, daha önce bu işi yapmayan acemi bir askerdir. Film Nazilerin denizaltılarıyla mücadele ederken Kaptan Krause’nin yaşadığı sıkıntıları konu alır.

Giderek zaman daralır ve savaş için ayrılan malzemeler tükenmeye başlar. Savaşı kaybetmek ya da kazanmak Kaptan Krause’nin kararları bağlı bir durumdur.

Süre:  1 Saat 31 Dakika

Tür: Aksiyon, Dram, Tarih

21- Eski Muhafız (IMDb: 6.6)

Amerikan yapımı bu filmde kıdemli paralı asker grubu anlatılır. Bu paralı asker grubu, yaptığı başarılı işler sonucunda devlet tarafından ölümsüzleştirilmiştir. Bir süre sonra paralı askerler ortalıktan kaybolup gizli bir şekilde hayatlarına devam ederler. Fakat gizlenmek sandıkları kadar kolay olmaz ve kimlikleri ortaya çıkar. Ekiplerine tıpkı onlar gibi genç ve yeni bir kişi katılır.

Ekiplerine katılan bu kişiyle birlikte işler iyice sarpa sarar. Aksiyon türünde çekilen The Old Guard filmi, aynı ismi taşıyan bir çizgi romandan uyarlanmıştır.

Süre:  2 Saat 5 Dakika

Tür: Aksiyon, Macera, Fantastik

22- Eroin Avı (IMDb:6.6)

Dram türünde olan Eroin Avı, gerçek olaylardan esinlenerek çekilmiştir. Olayın geçtiği kasaba ıssız ama geleneksel bir yerdir. Filmin başrolünde Adam adında bir ABD gazisi vardır. ABD’li gazi olan Adam’ın çok istikrarlı bir yaşantısı olsa da dışarıdan görenler karışık olduğunu düşünüyor. Adam’ın Cheyenne adında bir kız kardeşi vardır.

Kız kardeşi üç yıldır tedavi gören ve iyileşen bir eroin bağımlısıdır. Fakat üç yıl sonra kafasında açılan bir yaradan dolayı ağrıları yüzünden morfin kullanmak zorunda kalır. Üç yıldır eroinden uzak kalan Cheyenne, yaradan dolayı morfin almak zorunda kalınca eski bağımlılığına geri döner. Filmin geçtiği kasaba da eroin tarafından tahrip edilmiştir.

Süre:  1 Saat 30 Dakika

Tür: Aksiyon, Dram, Gerilim

23- 1 Sorgulama (IMDb: 7.7)

Filmde yer alan Bill Daniels 40 yıllık bir dedektiftir. Filmin konusu da Bill Daniels’in sorgulama sahneleriyle ilgilidir. Daniels, dedektifliğin yanı sıra sorgulama biriminin de başıdır. Bill ve onunla ortak çalışan Ann, yerel suçlara bakar. İlk defa 1. sorgu odasına geçen Chrissy adında bir kız vardır. Chrissy hastaneye götürüldüğü esnada iç kanamadan dolayı ölmek üzeredir.

Kızın durumunu görenler olayı sorduğunda Chrissy, park yerinde soyguncuların ona saldırdığını söyler. Fakat polisler kamera kaydına baktığında kızın park yerinde yalnız olduğunu görür. Kamerada kızın arabadan iner inmez bayıldığını görmelerine rağmen darp raporuna göre kız açıkça darp edilmiştir. Chrissy, öfke sorunu yaşayan babasıyla tek başına yaşayan bir kızdır. Bazen babası tarafından dövülmesine rağmen Chrissy, babasını korumak için elinden gelen her şeyi yapar. Ann ise Chrissy’nin babasının aleyhine ifade vermesi için onunla konuşur.

Süre:  1 Saat 35 Dakika

Tür: Suç

24- Görünmez Adam (IMDb:7.1)

Filmde yer alan Adrian Griffin zengin bir bilim insanıdır. Onunla kontrollü ilişki yaşayan Cecillia Kass, Griffin’i uyuşturup evine gizli bir şekilde girer.  Bu olay üzerine zengin bilim insanı olan Adrian intihar eder. İntihar etmeden önce Cecillia’ya kendi isteğiyle 5 milyon dolar bırakır. Cecillia, Adrian’ın intiharından sonra hayatına devam etmek isterken beklenmeyen olaylarla karşılaşır.

Cecillia başından geçen olaylardan dolayı Adrian’ın görünmez olmanın yollarını bulduğunu söylemekte ısrarcıdır. Çevresindeki hiç kimse buna inanmaz ama Cecillia’ya göre evinde olanların bundan başka açıklaması yoktur.

Süre:  2 Saat 4 Dakika

Tür: Dram, Korku, Gizem

25- Da 5 Bloods (IMDb: 6.5)

Eskiden Vietnam gazileri olan Paul, Otis, Eddie ve Melvin tekrar bir araya gelir. Bir araya geldiklerinde bölük liderlerinin cesedini ve bir zamanlar sözü edilen hazineyi bulma bahanesiyle eski savaş bölgesine doğru yol alırlar. Amaçları aslında bunlardan ziyade içlerindeki eskiyi anarak içlerindeki suçluluk duygusunu ortadan kaldırmaktır.

Yola çıktıkları andan itibaren her şeyin kolay olacağını düşünmeleri onları yanıltır. Yaşları ilerleyen gaziler hem doğadaki zorluklarla hem de geçmişteki acılarıyla baş başa kalır.

Süre:  2 Saat 34 Dakika

Tür: Macera, Dram, Savaş

Bir önceki yazımız olan Ailece İzleyebileceğiniz 5 Hint Filmi başlıklı makalemizde 5 Hint Filmi, Ailece İzleyebileceğiniz 5 Hint Filmi ve Film Listesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap